Sonoff z czasowym podtrzymaniem zasilania

Post Reply
jerzy

Tue Dec 19, 2017 10:18 pm

Chciałbym wykorzystać Sonoffa do sterowania pompą cyrkulacyjną do ciepłej wody. Ale do tego celu niezbędne jest aby po załączeniu pompy (przyciskiem, ze smartfona czy harmonogramu) działała ona przez zaprogramowany czas a potem sama się wyłączała. Ten czas musi być rzędu kilku minut, ale powinna być możliwość jego zdefiniowania w ustawieniach, bo każda instalacja jest inna.

Gdyby się to udało uzyskalibyśmy fajne proekologiczne rozwiązanie. W tej chwili pompa jest sterowana zegarem i termostatem. Oznacza to, że w zdefiniowanych przedziałach czasowych cała instalacja utrzymywana jest w stanie gorącym - generuje to niepotrzebne straty ciepła i wcale nie gwarantuje komfortu użytkowania. Zawsze gdy jest potrzebna ciepła woda, pompa akurat nie pracuje.

Sterowanie Z Sonoffa nie miało by takich wad. Niektóre okresy użytkowania (np. codzienna toaleta poranna) można zaprogramować a pozostałych okresach dnia pompa byłaby włączana ręcznie - na życzenie.

Jest to niby drobiazg, ale w świetle ostatnich badań okazuje się, że zużycie energii na podtrzymanie instalacji w stanie gorącym jest często wyższe niż na przygotowanie (podgrzanie) wody. A więc warto.

Ale czy takie oprogramowanie istnieje, albo możliwe jest jego stworzenie??
Z poważaniem: Jerzy
Zybi

Tue Dec 19, 2017 10:45 pm

Tak, istnieje takie oprogramowanie:

viewtopic.php?f=11&t=2091&start=15
maffiu

Tue Dec 19, 2017 10:51 pm

O to właśnie tez miałem wkleić, cos czuje ze zachwile koledze Sonoff będzie za mało do takich kombinacji i będzie przesiadka na wemosa :p
jerzy

Tue Dec 19, 2017 11:37 pm

Pod tym linkiem jest wiele plików - nie mam pojęcia, który jest dla mnie.

Ja poszukuję oprogramowania na Sonoffa, a tam jest napisane, że dotyczy modułu WeMos D1 mini (cokolwiek to znaczy). Czy to jest istotne?
Ponadto jest tam obsługa czujnika PiR (znowu trudne słowo). Ja chyba tego nie potrzebuję. Chyba.
Z poważaniem: Jerzy
maffiu

Wed Dec 20, 2017 2:53 pm

Faktycznie temat był do czego innego ale o to samo chodziło o działanie czasowe , PIR to nic innego jak czujnik ruchu u mnie taki moduł działa z powodzeniem bez czujnika tylko telefon i przycisk z tego co kojarzę to @zybi zrobił soft „timer” dla Sonoff a Wemos to moduł na którym akurat ja osobiście bazuje daje większe pole manewru i adaptacji do własnych potrzeb osobno moduł wifi z softem osobno przekaźniki wystarczy tylko połączyć kabelki :)
Post Reply