Firmware 2.5.3 - jakie są szanse na coś nowszego ?

Awatar użytkownika
nonflammable
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 26, 2019 11:12 pm
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

nie chodzi mi konkretnie o podbicie cyferek ... ale o pojawienie się opcji wyłączenia LED ;)
i odpada raczej rzeźbiony przez kogoś własny soft tylko oficjalny, który pójdzie jako update z serwera.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie wspieramy automatycznych aktualizacji fimrware-u na Sonoff-a z uwagi na mnogość przeróbek.
Awatar użytkownika
nonflammable
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 26, 2019 11:12 pm
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

czyli czeka mnie grzebanie źródła i dołożenie opcji wyłączenia LED + wgrywanie kablem w parę urządzeń :(
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3940
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Skoro decydujesz się na urządzenia DIY, to niestety musisz dalej zrobić to sam :D
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
nonflammable
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 26, 2019 11:12 pm
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

goły sonoff z dolutowanym czujnikiem temperatury ... gdyby było coś oficjalnego to pewnie bym kupił, ale Zamel woli sprzedawać elektrozaczepy do furtek ;P
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie jesteśmy w stanie brać odpowiedzialności za DIY. Wyobraź sobie taką sytuacje. Ktoś wrzuca oficjalny firmware do jakiejś modyfikacji Sonoff-a, który działa i go sprzedaje. My wydajemy update nie wiedząc nic o tym sprzęcie. Nagle przestaje działać... Nawet jak user zgłosi się z problemem do sprzedawcy to on zapewne powie... „Pretensje do Supli”. Dlatego nie ma wsparcia. To jest po prostu poza naszą kontrolą przez co nie jest to do ogarnięcia. Oczywiście można wprowadzić aktualizacje oficjalnego fimware-u, ale to nie apka dla Windows. Tu nie ma sterowników tylko żywy sprzęt bez warstwy sterowników i bez restrykcyjnych zasad. Budowanie wsparcia w postaci aktualizacji online dla DIY rodzi więcej problemów niż korzyści.

Ale.... każdy może sobie zrobić kompilacje, która będzie miała aktualizacje. Nic nie stoi na przeszkodzie.
Awatar użytkownika
nonflammable
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 26, 2019 11:12 pm
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

pzygmunt pisze: pn gru 30, 2019 9:39 pm Ale.... każdy może sobie zrobić kompilacje, która będzie miała aktualizacje. Nic nie stoi na przeszkodzie.
nie upieram się przy aktualizacjach ... chciałem tylko nowszą wersję która pozwoli wyłączyć LED ... z braku laku mogę wgrać kablem, ale ...
jestem w trakcie przeprowadzki ... internet na kartę, a tu do ściągnięcia VirtualBox, i maszyna wirtualna, żeby skompilować "parę kilo" kodu :(
piotrekk
Posty: 133
Rejestracja: czw wrz 19, 2019 7:12 am

Więc sięgnij po Arduino IDE, przykładów wiele na forum jak uruchomić a i programowanie wydaje się prostsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sonoff Basic”