Przerobiony Sonoff basic na beznapięciowy + brama garażowa

Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2802
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

@Robert
Ja też polecam zakup SBW-02, teraz jest nawet wersja z zewnetrzną anteną 😁 ale...
jak ktoś chce się pobawić DIY to czemu go od tego odwodzić?

Wątek jest z przed roku i autor już dawno pewnie ma jakiś sterownik zamontowany. Kolega @Christian1972 w złym wątku zapytał linkując do aukcji z SV pytając czy taki zestaw może być, a Przemek odpowiadajac zasugerował się tematem w którym widnieje przerabiany Basic ;)

Tak czy siak goły SV nie kosztuje tyle co tamten podlinkowany przez kolegę w aukcji bo tam jest z kontaktronem.

Można też sobie kupić takie cacko wgrać GUI Generic i poustawiać odpowiednio.
https://m.pl.aliexpress.com/item/1005001650879619.html

Pytanie tylko, czy kolega sobie z tym poradzi i na ile chce się bawić w DIY?
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Christian1972
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 08, 2021 12:21 pm

Dzięki za odpowiedzi. Między bramami nie ma połączenia.
Nie mam chyba czasu bawić się w DIY, biorąc pod uwagę że samo połączenie do obu sterowników też nie zajmie 5 min.
kiko
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 10, 2021 6:07 pm

Panowie - jaki soft wgrac czy to do basic-a czy to do sv aby za pomocą dodatkowego pilota 433MHz otwieral brame ? Jak narazie to doszedlem do tego, że z apki dziala jak powinno czyli np na 2 sekundy lecz pilot zawsze zostawia przekaznik zalaczony do czasu az go nie wylacze pilotem badz przyciskiem.
Da sie to jakoś ogarnąć ?
Czt ktoś przerabiał ten temat ?
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

kiko pisze: pt lis 19, 2021 7:47 pm Panowie - jaki soft wgrac czy to do basic-a czy to do sv aby za pomocą dodatkowego pilota 433MHz otwieral brame ? Jak narazie to doszedlem do tego, że z apki dziala jak powinno czyli np na 2 sekundy lecz pilot zawsze zostawia przekaznik zalaczony do czasu az go nie wylacze pilotem badz przyciskiem.
Da sie to jakoś ogarnąć ?
Czt ktoś przerabiał ten temat ?
Kolego pytanie czy Basic_a masz z opcją RF co do SV to nie widziałem jeszcze z RF ale może jest. Może problemem jest złe zaprogramowanie pilota radiowego ?? Może podlinkuj konkretny model to będzie łatwiej coś napisać. Jak na moje soft nie ma nic wspólnego z pilotem radiowym bo nawet bez softu radio powinno działać.
https://pietras-81.aqi.eco/
kiko
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 10, 2021 6:07 pm

Pietras81 pisze: pt lis 19, 2021 8:40 pm
kiko pisze: pt lis 19, 2021 7:47 pm Panowie - jaki soft wgrac czy to do basic-a czy to do sv aby za pomocą dodatkowego pilota 433MHz otwieral brame ? Jak narazie to doszedlem do tego, że z apki dziala jak powinno czyli np na 2 sekundy lecz pilot zawsze zostawia przekaznik zalaczony do czasu az go nie wylacze pilotem badz przyciskiem.
Da sie to jakoś ogarnąć ?
Czt ktoś przerabiał ten temat ?
Kolego pytanie czy Basic_a masz z opcją RF co do SV to nie widziałem jeszcze z RF ale może jest. Może problemem jest złe zaprogramowanie pilota radiowego ?? Może podlinkuj konkretny model to będzie łatwiej coś napisać. Jak na moje soft nie ma nic wspólnego z pilotem radiowym bo nawet bez softu radio powinno działać.
Witaj.
SONOFF RF R2 POWER v1.3

Wyglada na to, że pilot działa tak samo jak przycisk na plytce.
Ostatnio zmieniony sob lis 20, 2021 5:21 pm przez kiko, łącznie zmieniany 1 raz.
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Nie jestem pewien ale wydaje mi się ze działania pilota nie zmienisz. Taki urok tego modelu. Moje pytanie jest dlaczego nie chcez wykorzystać pilota którego używales do tej pory wraz z jego nadajnikiem. A sonoffa wykorzystać jako dodatkowe urządzenie do otwierania z aplikacji. Ewentualnie dołożyć kontrakton aby mieć info odnośnie położenia bramy. I proponuje mimo wszystko sv lub youshana a nie przerabianego basica. Jaki to sterownik napędu bramy może ma opcje wejścia na przycisk dzwonkowy ?
https://pietras-81.aqi.eco/
kiko
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 10, 2021 6:07 pm

Pietras81 pisze: sob lis 20, 2021 4:51 pm Nie jestem pewien ale wydaje mi się ze działania pilota nie zmienisz. Taki urok tego modelu. Moje pytanie jest dlaczego nie chcez wykorzystać pilota którego używales do tej pory wraz z jego nadajnikiem. A sonoffa wykorzystać jako dodatkowe urządzenie do otwierania z aplikacji. Ewentualnie dołożyć kontrakton aby mieć info odnośnie położenia bramy. I proponuje mimo wszystko sv lub youshana a nie przerabianego basica. Jaki to sterownik napędu bramy może ma opcje wejścia na przycisk dzwonkowy ?
Nie ma znaczenia czy basic czy też SV.
Przycisk dzwonkowy moge podlaczoć pod brame - lecz nie chce kolejnego kabla ciagnać. Jakos w glowie siedzą mi 2 wlaczniki RF - jeden do bramy wjazdowej a drugi do garazowej,.
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Ja czegoś nie czaje. Jeśli chcesz podłączyć coś 2 kanałowego to znaczy ze masz doprowadzone przewody z bramy wjazdowej i bramy garażowej do jednego miejsca. Daj tam modol z 2 przekaznikami a piloty które teraz masz bo czymś to otwierasz zostaw i będzie po problemie. Olej modol z dodatkowym radiem.
https://pietras-81.aqi.eco/
kiko
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 10, 2021 6:07 pm

Pietras81 pisze: sob lis 20, 2021 5:04 pm Ja czegoś nie czaje. Jeśli chcesz podłączyć coś 2 kanałowego to znaczy ze masz doprowadzone przewody z bramy wjazdowej i bramy garażowej do jednego miejsca. Daj tam modol z 2 przekaznikami a piloty które teraz masz bo czymś to otwierasz zostaw i będzie po problemie. Olej modol z dodatkowym radiem.
No tak , ale glownie chodzi o to aby z garazu otwierac bramy poprzez przyciski (wlaczniki) nie piloty. Piloty beda pewnie w aucie.
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

RNW
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sonoff Basic”