Sonoff basic r3 beznapięciowy do furtki i pilot do otwierania

pr0zac
Posty: 24
Rejestracja: sob maja 09, 2020 4:40 pm

Szanowni koledzy podpowiedzcie jak zrobić zeby przerobionym na beznapieciowego sonoffem otwierać elektrozaczep za pomocą pilota. Mam mostek na 433 ale nie wiem jak to zrobić zeby naciśnięcie przycisku pilota powodowało uruchomienie ustawionego na 6 sek. elektrozaczepu. Poprzez aplikacje uruchamiam to bezproblemowo ale chciałbym mieć na szybko możliwość za pomocą pilota.
Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

Najprościej to by było używać Sonoff Basic r3 RF - ma wewnątrz odbiornik pilotów 433MHz - i dedykowanego swojego pilota (nie wiem jak z wprogramowaniem innych/obcych) - każde naciśnięcie guzika pilota to tak samo jak naciśnięcie przycisku (pod GPIO0) na płytce głownej sonoffa.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Używanie Sonoff Basic do otwierania bramy/furtki grozi porażeniem lub uszkodzeniem automatyki. Jeśli chcesz używać sonoffa to w wersji SV.
Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

pzygmunt pisze: ndz lip 17, 2022 2:17 pm Używanie Sonoff Basic do otwierania bramy/furtki grozi porażeniem lub uszkodzeniem automatyki. Jeśli chcesz używać sonoffa to w wersji SV.
Oczywiście miałem na myśli (podobnie jak kolega wątkotwórca) "przerobionego na beznapięciowego" - w przypadku sugerowanej wersji RF - tak samo jak teraz jest, nadal beznapięciowo.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie ma znaczenia. Basic to basic. Jest zasilany 230V i nawet przeróbki nie gwarantują bezpieczeństwa. Powiem więcej. Ingerencja w urządzenie podważa CE. Jeśli się komuś coś stanie to poza tym, że będziesz miał tą osobę na sumieniu to możesz ponieść konsekwencje w postaci wyroku.

Na forum był przynajmniej jeden przypadek, gdzie taki przerobiony sonoff miał przebicie. Skończyło się na uszkodzonej automatyce. Na szczęście nikogo nie poraziło.

Zupełnie nie rozumiem "fenomenu" tych przerabianych basic-ów szczególnie jak są bezpieczne alternatywy, które można kupić w podobnej cenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sonoff Basic”