sonoff basic po dwóch latach użytkowania

wsosniak
Posty: 715
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

Tak dla przestrogi : Po dwóch latach uzytkowania sonoff basica ( na wyjściu którego podłączony był dekoder polsatu , xbox ,załączany raz na tydzien, + LEDY 20W) coś zaczeło nieprzyjemnie pachnieć z jego okolic. Otworzyłem sonoffa i zobaczyłem brązowo biały osad (patrzcie zdjęcie poniżej, już po wstępnym jego wyczyszczeniu ). Nawet nie chcę myśleć jakby mi się to miało zajarać ....... a niby sonoff ma parametry 10A , 2200W wiec nawet połowy tego nie wykorzystywałem.
Przejrzałem pozostałe sonoffy na których tylko mam podłączone oświetlenie (obciązenie max 50W na kazdym z nich) i zupełnie dobrze to wygląda. Taki wniosek : ta chińszczyzna na pewno nie jest to zastoswań powyżej 100-200 W bo już , jak widać, można sobie narobić problemów. Nie mówiąc już jak niektórzy podłączają czajniki czy bojlery pod sonoffy (nawet pod te 16A) . Naprawdę strach to robić.

Kupiłem od razu ROW-a zastępując tego sonoffa :) przy okazji wezmę udział w konkursie ZAMEL-a :)
Załączniki
IMG_0318.JPG
IMG_0318.JPG (653.03 KiB) Przejrzano 2019 razy
and111
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

To wygląda jak ślady po zalaniu.
wsosniak
Posty: 715
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

and111 pisze: pt paź 23, 2020 4:13 pm To wygląda jak ślady po zalaniu.
Wszystkie sonoffy (a było ich ponad 20) zakupiłem w chinach , nie pamietam żeby podczas zmiany firmware-u na suple , źle czy też podejrzanie wyglądała którakolwiek z płytek sonoffów ktore do mnie przyszły. Wykluczam zalanie tego sonoffa przez któregoś z domowników bo sonoff zainstalowany był w szafce pod TV, przyklejony taśmą dwustronną do górnej cześci półki od wewnątrz. Nawet gdybym bardzo chciał to nie było szansy zalania . Na 99% jestem pewien że ten sonoff doświadczył jakiś dziwnych historii jeszcze w chinach (w fabryce ? podczas transportu ? nie wiem, na pewno nie u mnie w domu). Fakt jest faktem wygląda średnio i też średnio pachniał. Zresztą z innymi sonoffami też miałem problem : jeden wyłączał sie po 15 minutach pracy , inny znowu miał zasięg wifi max 3 metry od routera. Takie sonoffy są fajne ale do testów , zabawy , nauki a nie do tego żeby ich używać i traktować jako stabilnie czy też pewnie działające urządzenia w domu.

Już od jakiegoś czasu sukcesywnie wymieniam te sonoffy na ROWy . Docelowo mają być same ROWy + kilka chinczyków z czujnikami temperatury i wilgotności .

Ten sonoff , jako to określił @and111 , wyglądający jakby po zalaniu i drugi z tym małym zasięgiem wifi , leżą u mnie w garażu, obydwa działające . Jeśli ktoś z okolic Katowic chciałby się nimi pobawić , potestować to może podjechać, oddam za darmo.
krutkowski
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 29, 2019 11:42 am

Różnica w cenie sonoff, a zamel row jest 3-4 krotna. Czy ktoś kompetentny może powiedzieć, czy zamel sprzętowo jest rzeczywiście wart tej ceny i stoi za nią wyższa jakość użytych podzespołów?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sonoff Basic”