Sonoff 2 kanałowy + 433MHz problem

marascool
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 16, 2018 11:10 am

Jestem na etapie wzbogacania mieszkania o inteligentne rozwiązania. Sterowniki rolet, czujniki otwarcia okien i ruchu oparte na bezprzewodowych czujkach Elmes (433MHz). Włączniki świateł - Sonoff touch dual z wgranym softem sonoff_touch_dual_LED_OFF_v2.5.3. Wszystko spięte przez logikę Domoticza, działa.
Ale jest dziwna historia - czasami (nie zawsze) przy ruchu / pobudzeniu czujek Elmes zaczynają włączać się same Sonoff`y (włącza się samo światło). Wiem że oprócz sterowania Sonoff przez Wifi via ESP mają też możliwość sterowania via 433MHz. Przechodziłem już procedurę usuwania wszystkich pilotów z Sonoff`a (nigdy ich tam nie dodawałem) ale to nic nie zmienia. Czy ktoś się z tym spotkał?
Czy firmware Supli oprócz sterowania Wifi ingeruje również w sterowanie 433MHz?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Niektóre Sonoff-y obsługują RF poza ESP tak więc nieważne co tam wgrasz to będzie działać w ten sam sposób.
Oficjalny kod nie wspiera RF ale możesz obsłużyć 433+Supla z Arduino. Tu przykład dla Somfy.

https://github.com/SUPLA/arduino/blob/m ... plaSomfy.h
gregor36
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 27, 2018 11:51 am

marascool pisze: ndz lut 18, 2018 10:46 am Jestem na etapie wzbogacania mieszkania o inteligentne rozwiązania. Sterowniki rolet, czujniki otwarcia okien i ruchu oparte na bezprzewodowych czujkach Elmes (433MHz). Włączniki świateł - Sonoff touch dual z wgranym softem sonoff_touch_dual_LED_OFF_v2.5.3. Wszystko spięte przez logikę Domoticza, działa.
Ale jest dziwna historia - czasami (nie zawsze) przy ruchu / pobudzeniu czujek Elmes zaczynają włączać się same Sonoff`y (włącza się samo światło). Wiem że oprócz sterowania Sonoff przez Wifi via ESP mają też możliwość sterowania via 433MHz. Przechodziłem już procedurę usuwania wszystkich pilotów z Sonoff`a (nigdy ich tam nie dodawałem) ale to nic nie zmienia. Czy ktoś się z tym spotkał?
Czy firmware Supli oprócz sterowania Wifi ingeruje również w sterowanie 433MHz?
witam możesz opisać
"procedurę usuwania wszystkich pilotów z Sonoff`a "
przytrzymanie przycisku aż dwa razy wyda dźwięk i nacisnąć na pilocie przycisk który chce się skasować
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sonoff Touch”