Kilka pytań o Sonoff TH 16.

Marko
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 15, 2017 8:46 pm

Witam,

mam kilka pytań dotyczących Sonoff TH 16:

1. Czy mogę samodzielnie zainstalować oprogramowanie SUPLA na tym module, a jeśli tak to w jaki sposób?
2. Czy SUPLA zadziała z Sonoff TH 16 i czujnikiem AM2301 (temperatura + wilgotność)?
3. Czy sposób działania modułu Sonoff TH 16 (jako przełącznik dzwonkowy lub oświetleniowy) zależy od wybranego modułu czy od zainstalowanego oprogramowania?
4. Czy Sonoff TH 16 z zainstalowaną SUPLĄ będzie mógł służyć do otwierania bramy garażowej?
5. Czy możliwe jest takie skonfigurowanie systemu aby dane z czujnika temperatury podpiętego do modułu Sonoff służyły do sterowania innym modułem Sonoff znajdującym się w tej samej grupie? Przykład: Sonoff TH16 + AM2301 zainstalowany w sypialni steruje innym Sonoff TH 16 zainstalowanym w kotłowni położonej piętro niżej.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Marek
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Marko pisze: czw lis 16, 2017 1:15 pm Witam,

mam kilka pytań dotyczących Sonoff TH 16:

1. Czy mogę samodzielnie zainstalować oprogramowanie SUPLA na tym module, a jeśli tak to w jaki sposób?
2. Czy SUPLA zadziała z Sonoff TH 16 i czujnikiem AM2301 (temperatura + wilgotność)?
3. Czy sposób działania modułu Sonoff TH 16 (jako przełącznik dzwonkowy lub oświetleniowy) zależy od wybranego modułu czy od zainstalowanego oprogramowania?
4. Czy Sonoff TH 16 z zainstalowaną SUPLĄ będzie mógł służyć do otwierania bramy garażowej?
5. Czy możliwe jest takie skonfigurowanie systemu aby dane z czujnika temperatury podpiętego do modułu Sonoff służyły do sterowania innym modułem Sonoff znajdującym się w tej samej grupie? Przykład: Sonoff TH16 + AM2301 zainstalowany w sypialni steruje innym Sonoff TH 16 zainstalowanym w kotłowni położonej piętro niżej.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Marek
Odpowiem niedokładnie na wszystkie pytania, ale zawsze coś ;)

1. Tak, w dziale FAQ jest szczegółowy opis instalacji oprogramowania w modułach SONOFF - wszędzie taka sama zasada
Oprogramowanie dla tego produktu znajdziesz tutaj -> https://github.com/SUPLA/ESP8266/tree/master/sonoff_th
2. Ty sam lub koledzy z forum musieliby napisać dedykowany soft dla tego modułu z obsługą czujników temperatury.
3. Nie mam pewności, ale w tym przypadku chyba od zainstalowanego oprogramowania.
4. Tutaj musiałby być wgrany inny software i dokonana przeróbka ponieważ na przekaźniku jest 230V!!
5. Taka funkcjonalność z powodzeniem działa po integracji Supli ze skryptami kolegi @fracz -> https://supla.fracz.com
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Marko
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 15, 2017 8:46 pm

Odpowiem niedokładnie na wszystkie pytania, ale zawsze coś ;)

1. Tak, w dziale FAQ jest szczegółowy opis instalacji oprogramowania w modułach SONOFF - wszędzie taka sama zasada
Oprogramowanie dla tego produktu znajdziesz tutaj -> https://github.com/SUPLA/ESP8266/tree/master/sonoff_th
2. Ty sam lub koledzy z forum musieliby napisać dedykowany soft dla tego modułu z obsługą czujników temperatury.
3. Nie mam pewności, ale w tym przypadku chyba od zainstalowanego oprogramowania.
4. Tutaj musiałby być wgrany inny software i dokonana przeróbka ponieważ na przekaźniku jest 230V!!
5. Taka funkcjonalność z powodzeniem działa po integracji Supli ze skryptami kolegi @fracz -> https://supla.fracz.com
Dużo mi to przejaśniło i pomogło trochę uporządkować wiedzę w tym nowym dla mnie temacie.
Dzięki za bardzo słuszną uwagę dotyczącą 230V na wyjściu z przekaźnika!
Podejrzewam, że sam bym się zorientował po fizycznym otrzymaniu modułu, ale ostrożności nigdy za wiele... :D
Pozdrawiam.
Marek
chrobi32
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 21, 2018 4:58 pm

Witam
Czy zastosował ktoś ten moduł jako bramowy z zachowaniem funkcji pomiaru temperatury. Ja steruje bramą z użyciem zasilacza 12dc plus przekaźnik niskonapieciowy. Czy na tą płytkę mozna wgrać soft z moduł bramowego, czy to nie uszkodzi modułu pamiętam o przerobieniu przekaźnika z 220. Jaki moduł do bramy pod suple polecacie.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

chrobi32 pisze: śr mar 14, 2018 4:10 pm ...
Jaki moduł do bramy pod suple polecacie
...
viewtopic.php?f=27&t=2708
dominik.l
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 5:52 pm

jakie dane wpisać by zalogować moduł do supli jeszcze do tej pory nie miałem konieczności wpisania "mail" i żaden układ z ident lokalizacji czy hasłem nie pomaga ....

mam tak

wifi settings

name
password

supla setting

server
email

additional setting
software update


I TO TYLE co gdzie wpisać ??
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Nie rozumiem - w czym problem? Masz podać te 4 rzeczy - nazwę sieci wifi, hasło do niej, nazwę serwera supla i użytego w nim emaila...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Simono
Posty: 402
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Koledzy dotarł do mnie moduł TH10 z wgrana wersją 2.5.3
Czy dobrze rozumiem, że aby mieć dodatkowo opcje furtka i brama poza włącznikiem światła i zasilania musiałbym mieć zmodyfikowany firmware?
Dodatkowo mam pytanie co może być przyczyną, że zamiast temperatury czasem pokazuje "---" lub "85C" lub "0C"?
Czy to oznacza, że sensor jest walniety?
Simono
Posty: 402
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Koledzy jak poprawić złącze do termometru? Gdy docisnę do obudowy to mierzy, jak puszczę minimalnie się wysuwa i już nie mierzy. Czy pozostanie tylko kropelka i dokleić do obudowy?

Edit: Pomogło rozwiercenie otworu, jack wszedł głębiej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sonoff TH”