ROW-01 - załączenie przy powrocie zasilania

Sterownik jednokanałowy
Youka
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 12, 2017 9:23 pm

Hej

Chciałem użyć ROW-01 jako przekaźnika otwierającego bramę garażową. Generalnie ma dać impuls to silnika poprzez impulsowe zwarcie jednego obwodu - niby proste ale ... po zmontowaniu całości zdażyło się ze w domu zabrakło prądu. Po powrocie zasilania ROW-01 zamknął obwód i tym samym otworzył bramę garażowa - dobrze ze byłem w domu. Generalnie chciałbym uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. Stad moje pytanie czy da się zmienić to zachowanie ??? Jeżeli pytanie jest mega lamerskie, to wybaczcie proszę ale dopiero zaczynam zabawę z Suplą i to jest pierwszy moduł z którym się bawię. Wcześniej miałem do czynienia z przekaźnikami Fibaro i tam się tak nie działo ...

Druga rzecz która mnie nurtuje to tryb pracy modułu (by default bistabilny), czy da się to zmienić a tryb pracy monostabilny ?? Jeszcze raz odniosę się do Fibaro w którym zmiana trybu była jednym z elementów konfiguracji modułu. Pytanie czy tu tez tak jest, jeżeli tak to gdzie to znaleźć ??

Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
Pawel
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Hej.

1. ROW-01 nie jest przeznaczony do sterowania bramą!
2. Załączenie przekaźnika po powrocie zasilania nastąpi jeżeli przed jego zanikiem przekaźnik był ustawiony na stan wysoki.
3. Możesz zmienić konfigurację wejść na stronie konfiguracyjnej. Przełączasz moduł w tryb konfiguracji. Następnie łączysz się z siecią WiFI ZAMEL-ROW-01..... i pod adresem http://192.168.4.1 zmienisz tryb.
Youka
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 12, 2017 9:23 pm

Dzieki za odpowiedz.

Chciałem zastosować RÓW-01 ponieważ zależy mi tylko na binarnym zwarciu i rozwarciu obwodu. Nie potrzebuje np pozycjonowania bramy.
Napisałeś ze ROW nie jest do sterowania brama - możesz zasugerować jakiś inny moduł który z brama poradzi sobie lepiej ??

Jeżeli chodzi o ten drugi temat ... jeżeli byłbym w stanie przestawić ROW na prace monostabilna to niezależnie od momentu przerwy w zasilaniu obwód byłby otwarty ... dobrze to rozumiem ??

Jeszcze raz dziękuje za pomoc
Pozdro.
Pawel
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Praca monostabilna dotyczy przycisku - nie przekaźnika. W ROW-01 jak włączysz przekaźnik, to musisz kliknąć drugi raz, aby ponownie zmienił stan. Po zaniku zasilania ma też pamięć ostatniego stanu.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Z komercyjnych rozwiązań to moduł Nice-a.
https://www.nice.pl/aktualnosc/sterowni ... z-dostepny

Na forum znajdziesz też kilka rozwiązań DIY.
Arecki
Posty: 29
Rejestracja: ndz paź 27, 2019 9:11 am

Moje pytanie czy jest możliwa zmiana zachowania ROW 01 tak aby zawsze po powrocie zasilania zestyk był wyłączony ?

Pozdrawiam
pzygmunt pisze: śr lis 15, 2017 5:49 pm Hej.

„2. Załączenie przekaźnika po powrocie zasilania nastąpi jeżeli przed jego zanikiem przekaźnik był ustawiony na stan wysoki.”
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie ma takiej możliwości
Arecki
Posty: 29
Rejestracja: ndz paź 27, 2019 9:11 am

A jakiś inny módl z taka możliwością do supli ? Ewent jakieś rozwiązanie ?
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Nie ma niestety takiego modułu.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Arecki pisze: wt paź 13, 2020 6:58 pm A jakiś inny módl z taka możliwością do supli ? Ewent jakieś rozwiązanie ?
Na układach własnej roboty z własnym softem (lub jakimś gotowcem z forum) można to zrobić.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-01”