ZAMEL ROW-01 i inne

Sterownik jednokanałowy
maroliwka@gmail.com
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 1:45 pm

Witam kolegów :)
Mam pytanie odnośnie ZAMEL ROW-01 czy można w SUPLA CLOUD dodać przycisk dzwonkowy ( chwilowy) , czy jest to może ograniczenie wynikające oprogramowania ZAMEL-a i trzeba się zwrócić z zapytaniem do producenta .
Drugie pytanie , czy można w SUPLA CLOUD zwiększyć ilość harmonogramów np. do 60 , lub ewentualnie proszę o ukierunkowanie jak w inny sposób można zwiększyć ilość harmonogramów do obsługi automatyki domowej .
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18330
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

1. W ROW-01 na jednym wejściu domyślnie jest ustawiony przycisk monostabilny (dzownkowy), a na drugim bistabilny (zwykły).
Możesz samodzielnie zmienić ustawienia. Aby to zrobić wykonaj poniższe kroki

- Przełącz moduł w tryb konfiguracji (przytrzymaj config przez min 5 sek.)
- Połącz się z siecią WiFi rozpoczynającą się od nazwy ZAMEL-ROW-01.... (np z komputera)
- Otwórz stronę http://192.168.4.1
- Zmień typ wejść (IN1/IN2)
- Zapisz
- Zrestartuj poprzez naciśnięcie przycisku config lub po prostu wyłącz i włącz zasilanie

2. Harmonogramy. Na życzenie zwiększam po podaniu adresu email na priv-a. Ty już "podałeś" swój w nazwie użytkownika, więc Ci zwiększyłem do 60.
maroliwka@gmail.com
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 1:45 pm

Witam ponownie
Dziękuję za szybką odpowiedź jednak minimalnie się nie zrozumieliśmy chodzi mi o przycisk dzwonkowy do wyboru w opcjach urządzenia w aplikacji CLOUD ( obecnie mamy do wyboru : włącznik światła oraz włącznik zasilania) .
Dziękuję równierz za zwiększenie ilości harmonogramów jednocześnie nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie czy jest w planach możliwość przypisania do jednego harmonogramu więcej niż jednego urządzenia ( np. Zamknięcie / otwarcie grupy rolet o jednej godzinie lub wył/wł grupy kilku opraw oświetleniowych .

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

To ty nie rozumiesz...
@pzygmunt napisał ci dobrze, włącznik zasilania bądź światła może działać z przyciskiem dzwonkowym przy ustawieniach jak wyżej.
Natomiast modułem gate ten moduł nie będzie - bo chyba o to ci chodzi... to jest tylko włącznik bistabilny.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18330
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

maroliwka@gmail.com pisze: śr sty 17, 2018 7:13 pm Witam ponownie
Dziękuję za szybką odpowiedź jednak minimalnie się nie zrozumieliśmy chodzi mi o przycisk dzwonkowy do wyboru w opcjach urządzenia w aplikacji CLOUD ( obecnie mamy do wyboru : włącznik światła oraz włącznik zasilania) .
Dziękuję równierz za zwiększenie ilości harmonogramów jednocześnie nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie czy jest w planach możliwość przypisania do jednego harmonogramu więcej niż jednego urządzenia ( np. Zamknięcie / otwarcie grupy rolet o jednej godzinie lub wył/wł grupy kilku opraw oświetleniowych .

Pozdrawiam
Mariusz
Zmiany typu wejścia nie dokonasz w cloudzie tylko na stronie konfiguracji modułu. Przeczytaj jeszcze raz dokładnie co napisałem w odpowiedzi.
maroliwka@gmail.com
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 1:45 pm

Witam ponownie
Spróbujmy uporządkować tę konwersacje zanim pójdą straty w ludziach i sprzęcie :D

Tak jak wspomniał kolega Sławek chodziło mi o przycisk nazwijmy go "wirtualny" , nie fizyczny na kablu . Moje pytanie było inspirowane innym produktem firmy ZAMEL mianowicie moduł ROP-01 z linii produktowej EXTA FREE , tam można w aplikacji przypisać do wybranego modułu między innymi przycisk dzwonkowy który generuje sygnał chwilowy z poziomu urządzenia (smartfonu , tableta itp.) , tak więc moje pytanie ( sugestia ) dotyczyło ewentualnych możliwości programowych być może do rozważenia w przyszłości . :)

Jeżeli mogę poprosić o odpowiedź na pytanie odnośnie harmonogramów to będę wdzięczny .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18330
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Już Ci odpowiedziałem w pierwszym komentarzu
maroliwka@gmail.com
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 1:45 pm

Witam
Chodziło mi o pytanie odnośnie harmonogramów z poniższego posta .
maroliwka@gmail.com pisze: śr sty 17, 2018 7:13 pm Witam ponownie
Dziękuję za szybką odpowiedź jednak minimalnie się nie zrozumieliśmy chodzi mi o przycisk dzwonkowy do wyboru w opcjach urządzenia w aplikacji CLOUD ( obecnie mamy do wyboru : włącznik światła oraz włącznik zasilania) .
Dziękuję równierz za zwiększenie ilości harmonogramów jednocześnie nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie czy jest w planach możliwość przypisania do jednego harmonogramu więcej niż jednego urządzenia ( np. Zamknięcie / otwarcie grupy rolet o jednej godzinie lub wył/wł grupy kilku opraw oświetleniowych .
Dziękuję za poświęcony mi czas i Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18330
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Po wprowadzeniu grup będzie taka możliwość
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-01”