ZAMEL ROW-01

Sterownik jednokanałowy
maciekelga
Posts: 56
Joined: Tue Aug 23, 2016 10:46 am

Post

Witam,
mam pytanie dotyczące funkcjonalności modułu ZAMEL ROW-01.
Czy jest możliwość sterowania za pomocą modułu ZAMEL ROW-01 wyjściem w innym module ZAMEL ROW-01.
Już wyjaśniam o co chodzi :)
Obecnie korzystam z systemu Exta Free, za jego pomocą mam zrealizowany "wirtualny" włącznik schodowy. Tzn. w puszce A mam tylko nadajnik oraz przycisk, który steruję modułem wykonawczym w puszcze B. W puszcze B jest moduł wykonawczy ROP-02 do którego jest podłączony drugi przycisk oraz obciążenie.
Daje to możliwość sterowania modułem ROP-02 zarówno z włącznika w puszcze A i B. Nie ma fizycznego połączenia pomiędzy puszką A i B.

Czy można coś takiego zrealizować za pomocą modułów Supla Zamel? Co można zastosować jako nadajnik?

Chcę się przesiąść na Suple, jednak najpierw muszę upewnić się co do funkcjonalności ;)
Maciek
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Obecnie nie. W przyszłości tak.
maciekelga
Posts: 56
Joined: Tue Aug 23, 2016 10:46 am

Post

Dzięki za odpowiedź!
Szkoda, a da się to obejść jakoś inaczej?
User avatar
Lector
Posts: 1401
Joined: Fri Nov 17, 2017 2:26 pm
Location: Poznań

Post

Może by Cie urządził taki zestaw: https://pl.aliexpress.com/item/VHOME-43 ... autifyAB=0

Link przykładowy, bo mają tam fajne grafiki co i jak.

Tylko pytanie jaki układ tam siedzi i czy da rade w grać tam Suple.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
maciekelga
Posts: 56
Joined: Tue Aug 23, 2016 10:46 am

Post

Niestety, żadna zmiana włączników nie wchodzi w grę. Teoretycznie można by rozebrać Sonoff`a ale nie tędy droga. Myślałem, że jest dedykowany nadajnik dopuszkowy.

Hmmm a tak sobie myślę, czy jest coś takiego jak zdarzenia? Dało by się wtedy może pójść następującą drogą:
W puszcze A i B zainstalować ROW-01, obciążenie podłączyć w puszcze B. W sofcie ustalić zdarzenie, jeśli zmienił się stan na module A, zmień stan na przeciwny na module z puszki B.
kris.gie
Posts: 362
Joined: Thu Apr 28, 2016 4:24 pm
Location: Katowice

Post

maciekelga wrote: Fri Feb 02, 2018 7:06 am
Hmmm a tak sobie myślę, czy jest coś takiego jak zdarzenia? Dało by się wtedy może pójść następującą drogą:
W puszcze A i B zainstalować ROW-01, obciążenie podłączyć w puszcze B. W sofcie ustalić zdarzenie, jeśli zmienił się stan na module A, zmień stan na przeciwny na module z puszki B.
viewtopic.php?f=9&t=278&p=15338&hilit=zdarzenia#p15338
maciekelga
Posts: 56
Joined: Tue Aug 23, 2016 10:46 am

Post

Dzięki!.
Kombinuję czy nie dałoby się rozebrać i przerobić Sonoff`a tak aby zrobić z niego moduł "nadajnika".
marko998
Posts: 2
Joined: Sat May 05, 2018 6:46 pm

Post

Mam pytanie odnośnie ZAMEL ROW-01. Czy sterownik ten może być wykorzystany w zamian lub równolegle z łącznikiem monostabilnym czyli dzwonkowym? W moim przypadku chodzi o zastosowanie gdzie do sterowania bramą wjazdową używany jest zwykły łącznik dzwonkowy. Każdorazowe krótkie złączenie styków powoduje kolejny po sobie ruch bramy. Czyli aby styki wyjściowe tylko na krótki czas były zwarte. Czy w tym przypadku konieczne jest zastosowanie innego modułu?
User avatar
slawek
Posts: 2466
Joined: Mon Mar 14, 2016 11:48 pm
Location: Biała Podlaska

Post

W ROW-01 podajesz na wejścia 230V, w Twojej bramie - na pewno nie!!!
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Zybi
Posts: 1511
Joined: Sun Jun 26, 2016 4:24 pm

Post

Return to “ZAMEL ROW-01”