odbiornik-wi-fi-dopuszkowy-1-kanalowy-zamel-supla-row-01- windows 7-modem huawei

Sterownik jednokanałowy
igielit
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 25, 2018 7:55 am

Dzień dobry, witam na forum.

Chciałbym zapytać jak wygląda:

1. komunikacja (działanie i podłączenie, zwłaszcza co muszę zrobic na komputerze) tego odbiornika wifi z komputerem z systemem windows 7 i mobilnym internetem poprzez modem huawei (chodzi o to by porozumiewaly sie poprzez wifi)

2. komunikacja z telefonem android łaczącym sie poprzez wifi z internetem z komputera a wymienionym wyżej odbiornikiem wifi

Jestem laikiem, liczę na zrozumiałe odpowiedzi.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

1. W jakim zakresie mają się komunikować ? Jeżeli stwerowanie to dodatkowo musisz np uruchomić skrypty kolegi @fracz i wtedy sterujesz przez www.

2. Komunikacja w celu sterowania we wszystkich przypadkach wyglada tak:

ROW-01 <——> Serwer <—> smartfon/tablet/pc

Gdzie serwer może być u Ciebie w domu lub możesz użyć cloud.supla.org który działa w internecie.
igielit
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 25, 2018 7:55 am

rozumiem że komputer z windowsem połączony z internetem przez modem mobilny słuzy jako serwer i pośredniczy w wymianie informacji i komunikuje sie z row-1 i przesyła informacje na wybrane smartfony/tablety


z jakich ustawień windowsa korzysta taka komunikacja: nazwa sici (jak ją zmienie) komunikacja zanika?, lokalizacja (zmieniam państwo w windowsie i komunikacja zanika?)

i jeszcze chodzi o te skrypty, to instaluje je na komputerze z windowsem? ( a to już znalazłem, ze musze mieć najpierw serwer aby uruchomić skrypty z supla.fracz.com
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Komputer może ci posłużyć jedynie do pierwszej konfiguracji, do pracy urządzenia ze smartfonem nie jest ci potrzebny, potrzebujesz tylko połączenia modułu z siecią wifi i smartfona z dostępem do internetu.
Przeczytaj to, co ci podesłałem, co niejasne - pytaj
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
igielit
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 25, 2018 7:55 am

Mnie chodzi o coś takiego w jaki sposób serwer cloud.supla.org który działa w internecie zczytuje dane z komputera podłaczonego z internetem mobilnym, przy podpietym do jednej fazy odbiorniku wifi dopuszkowym gdzies w pobliskiej puszce do 200 m,

pomijamy serwer u mnie w domu, chyba że jako taki słuzy pamięć usb?
igielit
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 25, 2018 7:55 am

slawek pisze: sob sie 25, 2018 9:26 am Komputer może ci posłużyć jedynie do pierwszej konfiguracji, do pracy urządzenia ze smartfonem nie jest ci potrzebny, potrzebujesz tylko połączenia modułu z siecią wifi i smartfona z dostępem do internetu.
Przeczytaj to, co ci podesłałem, co niejasne - pytaj
jedyna sieć wifi u mnie w domu to ta generowana przez komputer podłączony z modemem mobilnym, a odbiornik wifi przeciez nie wytwarza sieci wifi???
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Jeżeli jesteś laikiem to powinno Cię interesować tylko to czy masz dostęp do internetu. Może to być wifi, GSM, kablówka, itp. Musisz mieć postawiony router, nie ważne jaki. Ważne jest aby miał serwer DHCP i nadawał nr IP każdemu nowemu klientowi np. Spartfon, laptop itp.
Rozumiem, że masz internet mobilny podłączony do komputera. Ten komputer musi pracować jako router lub podłączasz do niego router zewnętrzny. Dopiero teraz możesz podłączyć urządzenia SUPLA.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
igielit
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 25, 2018 7:55 am

chodzi o coś takiego w jaki sposób serwer cloud.supla.org który działa w internecie zczytuje dane z komputera podłaczonego z internetem mobilnym,


to mnie interesuje

co te skrypty fracz zmieniaja na komputerze

jakby ktoś mógł wyjasnić
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-01”