ROW-01 zasilanie i sterowanie - różne fazy

Sterownik jednokanałowy
Krzysztof-KP
Posty: 65
Rejestracja: ndz sty 05, 2020 1:18 pm

lesny8 pisze: pn maja 04, 2020 9:36 pm Jeżeli masz jedną fazę ale dwa obwody to przy zabezpieczeniu choćby jednego obwodu wyłącznikiem róznicowo prądowym, to po naciśnięciu klawisza wszystko zgaśnie, bo zadziała różnicówka.
Jeśli masz dwie różne fazy (gnizda na L1, oświetlenie na L2) i L1 podłączysz do L w ROW-01, a na IN1 podasz L2 to moim zdaniem będzie BOOM :o
Właśnie tego się obawiałem.
Dlatego wolałem zapytać.
Muszę więc szukać innego rozwiązania lub pruć ściany ;-)
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Czytając uważnie jeszcze raz odpowiedź Roberta mogę się mylić ;)
Dobrze byłoby gdyby ktoś z Zamela się wypowiedział, bo my wewnętrznej konstrukcji sterownika nieznaju... :roll:
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

ROW-01 posiada niezależny styk NO więc możesz podłączyć pod niego co tylko chcesz. Jeżeli chodzi o wyłącznik różnicowo - prądowy to nie widzę podstaw by zadziałał jeżeli na styki przekaźnika podasz inna fazę. Oczywiście aby sterować IN musisz używać fazy którą jest zasilany ROW-01.
Ostatnio zmieniony wt maja 05, 2020 4:47 am przez Mirosław F., łącznie zmieniany 1 raz.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

No i @miroph rozwiał nasze wątpliwości, więc dalsza dyskusja to już tylko teoria przydatna w DIY :D .
lesny8 pisze: pn maja 04, 2020 9:44 pm Czytając uważnie jeszcze raz odpowiedź Roberta mogę się mylić ;)
Dobrze byłoby gdyby ktoś z Zamela się wypowiedział, bo my wewnętrznej konstrukcji sterownika nieznaju... :roll:
Ja właśnie szedłem tropem, że w ROW-01 jest pełna separacja galwaniczna, to wtedy miałoby to szansę zadziałać.
TeoriaIN1inna-faza.jpg
TeoriaIN1inna-faza.jpg (29.97 KiB) Przejrzano 2316 razy
Autor zapytania może jeszcze zastosować przekaźnik z cewką 230V, tylko może być wtedy problem ze zmieszczeniem tego do zwykłej puszki instalacyjnej.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Krzysztof-KP
Posty: 65
Rejestracja: ndz sty 05, 2020 1:18 pm

Robert Błaszczak pisze: wt maja 05, 2020 4:38 am Autor zapytania może jeszcze zastosować przekaźnik z cewką 230V, tylko może być wtedy problem ze zmieszczeniem tego do zwykłej puszki instalacyjnej.
Z tym przekaźnikiem to bardzo dobry pomysł. Nie będzie problemu ze zmieszczeniem w puszce ponieważ dotyczy to strychu, a tam mogę sobie wszystko zamontować nawet w jakiejś puszce natynkowej.
Dzięki za podpowiedź.
LukaszD
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 10, 2020 8:50 am

Witam.
Potrzebuje pomocy w montażu ROW-1. Nadmienię iż nie jestem elektrykiem ale zwykłym "Kowalskim" który dużo rzeczy stara zrobić się samemu przy pomocy osób zorientowanych w temacie ;)
Mianowicie w puszcze w której znajduje się łącznik do oświetlenia nie ma przewodu neutralnego "N" natomiast poniżej w puszcze z łącznikiem pod rolety rzecz jasna przewód neutralny występuje.
W związku z czym mogę z dolnej puszki poprowadzić przewód N do puszki powyżej w celu montażu ROW-1?
Co w przypadku jeśli puszki będą podpięte do różnych wyłączników różnicowoprądowych?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Wtedy wystrzelą.
Faza i neutralny muszą być z tego samego wyłącznik roznicowopradowego.

Edit
Na ROW 01 sterowany styk masz beznapieciowy. Dzięki temu możesz podpiąć inną fazę lub tą samą ale z innej rożnicówki.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
LukaszD
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 10, 2020 8:50 am

Czyli w przypadku ROW-01 mogę tak zrobić?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

LukaszD pisze: pt lip 10, 2020 3:31 pm Czyli w przypadku ROW-01 mogę tak zrobić?
Jak ?
LukaszD
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 10, 2020 8:50 am

pzygmunt pisze: pt lip 10, 2020 3:34 pm
LukaszD pisze: pt lip 10, 2020 3:31 pm Czyli w przypadku ROW-01 mogę tak zrobić?
Jak ?
Neutralny wziąć podciągnąć z puszki z łącznikiem od rolet do ROW 01
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-01”