Instalacja ROW-01

Sterownik jednokanałowy
MMD
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 20, 2020 8:09 am

Witam,
Posiadam do zainstalowania w domu:
Supla ROW-01 - 15szt do sterowania oświetleniem i gniazdkami, w domu nie mam jeszcze internetu, natomiast elektryk chce podłączyć już wł/wył i gniazdka, czyli zamknąć moduły w puszkach podtynkowych. Moje pytanie brzmi, czy po podłączeniu internetu będę mógł skonfigurować każdy z modułów nie rozbierając tego wszystkiego od nowa, jeżeli tak to proszę o krótką informację jak to zrobić najsprawniej.

Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Te zamontowane pod łącznikami możesz przełączyć w tryb konfiguracji bez konieczności demontażu. W przypadku tych pod gniazdkami - nalży gniazdka zdemontować.

Osobiście sugeruję uruchomić jakiś tymczasowy router z kartą gsm lub postawić hotspota z nazwą sieci i hasłem takimi samymi jak docelowe.
Skonfiguruj wszystko. Upewnij się, że działa i wtedy możesz router odłączyć. Masz też pewność, że elektryk wszystko dobrze podłączył. Inaczej nie masz jak tego zweryfikować.
MMD
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 20, 2020 8:09 am

Dziekuję za informację.
MMD
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 20, 2020 8:09 am

Mam jeszcze taką wątpliwość, ponieważ posiadam już konto w chmurze supla wraz z dodanymi urządzeniami, czy instalując te moduły w nowej lokalizacji tzn. inny ruter, nazwa uzytkownika, i hasła będę musiał zakonczyć działanie konta, które posiadam, czy bez problemu dodam do posiadanej aplikacji nowe urządzenia a tylko póżniej bede mógl odpalać dane urządzenie przypisane do danej lokalizacji?
MMD
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 20, 2020 8:09 am

tzn. będąc w zasięgu rutera nr1 odpalę sterowniki przypisane do tego adresu, a przypisane do rutera nr2 będą nieaktywne i na odwrót
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

MMD pisze: sob sie 22, 2020 7:08 am Mam jeszcze taką wątpliwość, ponieważ posiadam już konto w chmurze supla wraz z dodanymi urządzeniami, czy instalując te moduły w nowej lokalizacji tzn. inny ruter, nazwa uzytkownika, i hasła będę musiał zakonczyć działanie konta, które posiadam, czy bez problemu dodam do posiadanej aplikacji nowe urządzenia a tylko póżniej bede mógl odpalać dane urządzenie przypisane do danej lokalizacji?
Wystarczy że w sterowniku wpiszesz inne dane do logowania i będzie działać pod tym samym kontem.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Najlepiej jak oba routery będą miały takie same dane (nazwa sieci WIFi i hasło). Wtedy łatwo przeniesiesz moduły pomiędzy obiektami.
MMD
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 20, 2020 8:09 am

Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź
MMD
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 20, 2020 8:09 am

Witam, proszę o poradę doświadczonych forumowiczów, czy podczas instalacji urządzeń po wprowadzeniu ich w stan konfiguracji zakładkę "automatyczna aktualizacja oprogramowania" ustawić na ON czy OFF?(tzn. czy aktualizacje są w ogóle są potrzebne jeżeli dany moduł będzie sterował cały czas oświetleniem, a inny gniazdkiem)
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Przy konfiguracji ustaw na ON. Każda aktualizacja coś nowego wnosi. Ale z tego co wiem to dla ROW-01 nie ma dostępnej żadnej aktualizacji na obecną chwilę.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-01”