rozłączone urządzenie

Sterownik jednokanałowy
sumito
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 06, 2020 6:05 am

Wykonałem sobie w wakacje oświetlenie ogrodowe sterowane urządzeniem ZAMEL ROW-01. Wszystko uruchomiło się za pierwszym razem. Przez pierwszy miesiąc wszystko działało dobrze. Włączałem i wyłączałem sobie oświetlenie na ogrodzie przy pomocy aplikacji SUPLA w telefonie . Jakiś miesiąc temu po raz pierwszy po włączeniu aplikacji miałem czerwone kropeczki, które są sygnałem, że nie mogę sobie ani włączyć, ani wyłączyć oświetlenia ogrodowego. Po zalogowaniu się na https://cloud.supla.org pojawia się komunikat, że urządzenie jest rozłączone. Nie umiem sobie poradzić z tym problemem. Czekam czasem chwilę, a czasem kilka godzin i problem sam znika, ale jest to denerwujące, że nie mogę korzystać z urządzenia wtedy kiedy chce. Prozę o jakieś sugestię i pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Prawdopodobnie jest to wina Twojego routera.
Spróbuj na początku zaktualizować oprogramowanie w ROW-01 ( do 2.7.24 ).
Tam jest:
 viewtopic.php?f=18&t=6962
Nie twierdzę, że to Ci pomoże ale ...
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zacznij od aktualizacji ale stawiam na problemu z zasięgiem lub limitami w routerze.
sumito
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 06, 2020 6:05 am

Na moja SUPLA widzę na samym dole, że mam napisane SUPLA Cloud 2.3.25 . Niestety nie wiem jak się aktualizuje urządzenie. Jest może gdzieś instrukcja krok po kroku jak to zrobić?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To akturat nie o tą wersję chodzi. Po zalogowaniu musisz wejść w urządzenie aby sprawdzić jakie ma oprogramowanie.

viewtopic.php?f=23&t=6212
sumito
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 06, 2020 6:05 am

ok, mam nadzieję że to o to chodzi. W urządzeniu mam taki wpis: WerOpr 2.7.9
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Tak, o to chodziło. Zaktualizuj firmware zgodnie z podlinkowaną instrukcją. Po aktualizacji powinieneś mieć 2.7.24
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-01”