Podświetlenie numeru domu + row 01

Sterownik jednokanałowy
mdi87
Posty: 488
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Chciałbym połączyć podświetlany numer domu z linku do row 01, będzie działać?

Napięcie w opisie jest podane 230v lub 12v.

https://allegro.pl/oferta/podswietlany- ... d9ca22f1da
Grzesiekb
Posty: 35
Rejestracja: śr mar 27, 2019 9:06 pm

Tak bez problemu, kup wersje numeru zasilaną 230v bez czujnika zmierzchu (automatykę ustawisz w harmonogramie supli ).
Połącz jak w załączniku.
Załączniki
29092.jpg
29092.jpg (31.41 KiB) Przejrzano 1598 razy
mdi87
Posty: 488
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Aha bo to rodzaj jaki się chce otrzymywać wybiera się przy zakupie 230 bądź 12?
local
Posty: 491
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

Sprzedający w opisie aukcji wyraźnie pisze Jak złożyć zamówienie?
Dla ROW-01 wpisujesz 230V.
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8268
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ja mam numer z czujnikiem zmierzchowym. Działa wyśmienicie, bezawaryjnie i nawet nie pamiętam o jego istnieniu.

Jaki jest cel podłączania tam sterowania po WiFi?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4006
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

klew pisze: ndz kwie 11, 2021 10:53 pm Jaki jest cel podłączania tam sterowania po WiFi?

Jak będą mieli przyjść niechciani goście, to można wyłączyć podświetlenie. Może nie trafią :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Robert Błaszczak pisze: ndz kwie 11, 2021 11:24 pm Jak będą mieli przyjść niechciani goście, to można wyłączyć podświetlenie. Może nie trafią :lol: :lol: :lol:
Ja mam bez podświetlenia i wszyscy kurde trafiają :( Najwięcej "fotowoltarkowców" :D
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
mdi87
Posty: 488
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Miałem podłączenie przez czujnik zmierzchu oświetlenie domu w okapach, przez około pół roku wyminiałem to 3x, dwa razy same oczko a raz automat, dodatkowo łapało jeszcze coś takiego że po włączeniu światła się wyłączało i migało, za dużo luxów, oczywiście wyregulowałem, działało z tydzień i znowu to samo, tylko czemu jak zostało wyregulowane. Na drabinie nie wiem ile byłem razy, od kiedy zastąpiłem to suplą mam problem z głowy. Na to że chcę numer domu połączyć przez suple składa się więc wiele rzeczy.
Pierwsza to czujnik zmierzchu to dla mnie prehistoria.A druga to wieszam to na elewacji, elewację mam oświetloną, co prawda nie mocno bo żarówki 1.2 wata i tablica będzie wisieć w miejscu koło drzwi gdzie okapów nie ma, ale światła trochę pada więc boję się o ponowne głupienie tego czujnika.
Po 3 przy drzwiach mam 2 lampki które może od czasu do czasu zapale więc one będą dawać więcej światła choć będą też typowo ozdobne.

Choć z tymi niechcianymi gośćmi to wasz pomysł to może coś w tym jest :D

Aczkolwiek zamierzam ustawiać dwa harmonogramy na zachód i wschód a do przełącznika w aplikacji się nie dotykać.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

mdi87 pisze: pn kwie 12, 2021 6:28 am Aczkolwiek zamierzam ustawiać dwa harmonogramy na zachód i wschód a do przełącznika w aplikacji się nie dotykać.
Z tym wschodem i zachodem to fajny pomysł i do oświetlenia numeru domu pasuje znakomicie. Jednak zauważyłem, że czasem jest nieadekwatny do faktycznego natężenia oświetlenia i do oświetlenia np. ścieżki nie zawsze włączy się gdy jest już odpowiednio ciemno a czasem włącza się gdy jest jeszcze w miarę jasno. Dlatego gdzieś indziej pisałem, że fajnie by było, gdyby był mechanizm zależny od wschodu i zachodu oraz czujnika natężenia światła.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
mdi87
Posty: 488
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Bo to zapewne zależy od tego czy jest pochmurno. Ja mam włączanie oświetlenia domu 20 minut po zachodzie słońca, gdyż równo po zachodzie jest jeszcze widno. Fakt raz 20 minut po zachodzie jest jaśniej a raz ciemniej. Ogólnie mi to nie przeszkadza, zawsze można ustawić 16 minut po zachodzie słońca czy nawet 10 minut i wtedy będzie bardziej jasno niż ciemno i nikt się nie przewróci i nogi nie złamie 😁
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-01”