Podświetlenie numeru domu + row 01

Sterownik jednokanałowy
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

No tak masz rację, ale jeśli rozdawano by za to mandaty to u mnie na wsi 3/4 domów by ukarano, w tym mój na tą chwilę 😄
Przepis który nie jest ekzekwowany na chwilę obecną.
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Robert Błaszczak pisze: wt kwie 13, 2021 7:55 am Argument z wyłączaniem o północy do mnie przemawia (choć to zdaje się nie do końca zgodne z przepisami) :) .
Robercie trzeba dorzucić wówczas czujnik ruchu :lol: jak nadejdzie "intruz" z bloczkiem mandatowym to zaiskrzy i się podświetli nr chałupy :mrgreen:
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

A czy jeśli są dwa numery, na budynku i na ogrodzeniu to należy oba oświetlić?
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Jeśli oświetla go np. latarnia uliczna i numer jest dobrze widoczny w nocy, to nie ma takiej potrzeby. Numer posesji (jeden - nie ma obowiązku wieszania dwóch) musi być widoczny w nocy. I nie trzeba stosować UPS-a w przypadku braku prądu :lol:
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Robert Błaszczak pisze: pn kwie 12, 2021 9:49 am Ale przecież dostałeś odpowiedź jak to podłączyć bezpośrednio pod swoim pytaniem. My się zastanawiamy, w jakim celu ROW-01 wykorzystać do sterowania podświetleniem numeru domu. Ja osobiście też nie widzę sensu takiej instalacji. Zgodnie z przepisami numer powinien być podświetlony gdy jest ciemno. I do tego celu służy wyłącznik zmierzchowy. Używam takowych od wielu lat i nigdy nie miałem z tymi urządzeniami żadnych problemów. Moim zdaniem szkoda pieniędzy na ROW-01, skoro możesz zamówić numer z podświetleniem i włącznikiem zmierzchowym w cenie 42 zł. Ale oczywiście nikt Ci nie zabrania zastosować ROW-01.
Tak jeszcze wrócę do tematu. Jeśli miałbyś np oświetlenie okapów w domu, oświetlenie okapów śmietnika, latarnie i 2 kinkiety koło wejścia i podświetlenie numeru domu każdy na innym czujniku zmierzchowym to czy da się to tak ustawić że włączy się o jednej godzinie ?
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

mdi87 pisze: wt sie 31, 2021 8:58 pm
Robert Błaszczak pisze: pn kwie 12, 2021 9:49 am Ale przecież dostałeś odpowiedź jak to podłączyć bezpośrednio pod swoim pytaniem. My się zastanawiamy, w jakim celu ROW-01 wykorzystać do sterowania podświetleniem numeru domu. Ja osobiście też nie widzę sensu takiej instalacji. Zgodnie z przepisami numer powinien być podświetlony gdy jest ciemno. I do tego celu służy wyłącznik zmierzchowy. Używam takowych od wielu lat i nigdy nie miałem z tymi urządzeniami żadnych problemów. Moim zdaniem szkoda pieniędzy na ROW-01, skoro możesz zamówić numer z podświetleniem i włącznikiem zmierzchowym w cenie 42 zł. Ale oczywiście nikt Ci nie zabrania zastosować ROW-01.
Tak jeszcze wrócę do tematu. Jeśli miałbyś np oświetlenie okapów w domu, oświetlenie okapów śmietnika, latarnie i 2 kinkiety koło wejścia i podświetlenie numeru domu każdy na innym czujniku zmierzchowym to czy da się to tak ustawić że włączy się o jednej godzinie ?
Raczej mało prawdopodobne aby udało się ustawić kilka automatów zmierzchowych tak aby załączały się równocześnie . U jednego z moich klientów było oświetlenie ogrodowe które się tak załączało i co bardzo go denerwowało , ponieważ nigdy nie zapalało się w tej samej sekwencji . Wymieniliśmy zmierzchówki na 3 x Row-01 , ustawiliśmy harmonogram i teraz jest zadowolony :D
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

I to jest to, u mnie włączy się wszystko razem i dlatego będzie kozak 😁
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

No i postawił na swoim ;)
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Dokładnie, już jedzie numer i sterownik 😃
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-01”