Podświetlenie numeru domu + row 01

Sterownik jednokanałowy
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

mdi87 pisze: pn kwie 12, 2021 6:28 am Miałem podłączenie przez czujnik zmierzchu oświetlenie domu w okapach, przez około pół roku wyminiałem to 3x, dwa razy same oczko a raz automat, dodatkowo łapało jeszcze coś takiego że po włączeniu światła się wyłączało i migało, za dużo luxów, oczywiście wyregulowałem, działało z tydzień i znowu to samo, tylko czemu jak zostało wyregulowane. Na drabinie nie wiem ile byłem razy, od kiedy zastąpiłem to suplą mam problem z głowy. Na to że chcę numer domu połączyć przez suple składa się więc wiele rzeczy.
Pierwsza to czujnik zmierzchu to dla mnie prehistoria.A druga to wieszam to na elewacji, elewację mam oświetloną, co prawda nie mocno bo żarówki 1.2 wata i tablica będzie wisieć w miejscu koło drzwi gdzie okapów nie ma, ale światła trochę pada więc boję się o ponowne głupienie tego czujnika.
Po 3 przy drzwiach mam 2 lampki które może od czasu do czasu zapale więc one będą dawać więcej światła choć będą też typowo ozdobne.

Choć z tymi niechcianymi gośćmi to wasz pomysł to może coś w tym jest :D

Aczkolwiek zamierzam ustawiać dwa harmonogramy na zachód i wschód a do przełącznika w aplikacji się nie dotykać.
Mając ROW możesz migać podświetleniem w następujący sposób:
.- -.- .-- .. --.. -.-- - --- .-. --- -- / -.. --.. .. ..-.. -.- ..- -- . -.--
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Czemu to ma służyć?
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Akwizytorom dziękujemy :mrgreen:
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

mdi87 pisze: pn kwie 12, 2021 8:32 am Czemu to ma służyć?
To wiadomość kodem Morse'a :)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Mi by było szkoda czasu, marnujesz też mój czas, właściciel powinien pomyśleć o moderatorze tego forum, pół postów to spam.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Ale przecież dostałeś odpowiedź jak to podłączyć bezpośrednio pod swoim pytaniem. My się zastanawiamy, w jakim celu ROW-01 wykorzystać do sterowania podświetleniem numeru domu. Ja osobiście też nie widzę sensu takiej instalacji. Zgodnie z przepisami numer powinien być podświetlony gdy jest ciemno. I do tego celu służy wyłącznik zmierzchowy. Używam takowych od wielu lat i nigdy nie miałem z tymi urządzeniami żadnych problemów. Moim zdaniem szkoda pieniędzy na ROW-01, skoro możesz zamówić numer z podświetleniem i włącznikiem zmierzchowym w cenie 42 zł. Ale oczywiście nikt Ci nie zabrania zastosować ROW-01.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Prawdę mówiąc to planuję dokładnie tak samo podłączyć u siebie z tym, że w bliskim sąsiedztwie mam ROW-02 z jednym wolnym kanałem.
No i w planie jest nr z podświetleniem bez czujnika zm. i wyłączanie podświetlenia ok. 24h :lol:
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Robert Błaszczak pisze: pn kwie 12, 2021 9:49 am Ale przecież dostałeś odpowiedź jak to podłączyć bezpośrednio pod swoim pytaniem. My się zastanawiamy, w jakim celu ROW-01 wykorzystać do sterowania podświetleniem numeru domu. Ja osobiście też nie widzę sensu takiej instalacji. Zgodnie z przepisami numer powinien być podświetlony gdy jest ciemno. I do tego celu służy wyłącznik zmierzchowy. Używam takowych od wielu lat i nigdy nie miałem z tymi urządzeniami żadnych problemów. Moim zdaniem szkoda pieniędzy na ROW-01, skoro możesz zamówić numer z podświetleniem i włącznikiem zmierzchowym w cenie 42 zł. Ale oczywiście nikt Ci nie zabrania zastosować ROW-01.
Ja też napisałem w jakim celu, przecież row może działać tak jak czujnik zmierzchu, nie wiem nad czym się zastanawiasz, włącz zachód wyłącz wschód. Zgodnie z przepisami numer powinien być podświetlony gdy jest ciemno - tak masz rację i tak będzie nie inaczej 😁
Ja mam zupełnie inne zdanie od Twojego moim zdaniem szkoda pieniędzy na czujnik zmierzchu. To tylko moje zdanie. 60 zł więcej na suple a wiem że supla mnie nie zawodzi, gwarantem jest tylko stabilny internet.

Co do spamu uważam tak dalej możesz też mieć inne zdanie, może ja sobie napiszę tu kropkę tam przecinek, to nie dotyczy tematu, później ktoś szukając odpowiedzi musi przebijać się przez takie zbędne posty.

Aczkolwiek za odpowiedzi dziękuję 👍😄
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

MadOnion78 pisze: pn kwie 12, 2021 10:29 am Prawdę mówiąc to planuję dokładnie tak samo podłączyć u siebie z tym, że w bliskim sąsiedztwie mam ROW-02 z jednym wolnym kanałem.
No i w planie jest nr z podświetleniem bez czujnika zm. i wyłączanie podświetlenia ok. 24h :lol:
Też zastanawiam się żeby wyłączyć o 24. Właśnie o tej godzinie gaśnie moje całe oświetlenie wokół domu, latarnia itd. Przy czujniku nie mam tego komfortu, ac jak już chodzi o to, że około 60 zł droższy row od czujnika to zawsze można użyć sonoff mini i będzie taniej. Ja jednak kupuje oryginalną suple, zaczynałem przygodę z sonofem, jednak na to trzeba mieć czas żeby wgrać oprogamowanie itd. No i jak dla mnie trzymając w ręku sonofa a suple to widać różnicę w plastiku 😄 jedyne co mam sonofa to gniazdko bo supla nie produkuje, a może zaczną?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Argument z wyłączaniem o północy do mnie przemawia (choć to zdaje się nie do końca zgodne z przepisami) :) .
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-01”