Podłączenie ROW-01 do gniazdka sieciowego

Sterownik jednokanałowy
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 360
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

Witam
Mam nietypowe pytanie otóż robię sobie lampę, w której chce mieć możliwość załączenia jej przyciskiem na samej lampie i opcje wyłączenia np z aplikacji. Idealnie pasuje mi tu row-01. Problem pojawia się w momencie gdy powstaje ryzyko zamiany fazy z neutralem. Nie wszystkie gniazdka mam podłączone tak że np w lewym otworze jest faza a w prawym neutral. Pytanie co by się stało jeśli do modułu jest podłączony przewód z wtyczka do gniazdka i np na zacisku L row-01 pojawił by się N a na zacisku N pojawiłaby się faza L. Czy moduł ulegnie uszkodzeniu? Czy ew będzie działał? Chociaż wnioskuję że fazowosc jest istotna.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Ja w takich wypadkach polecałbym PNW-01.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 360
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

To było pierwsze co brałem pod uwagę ale odpadło że względu że jest to przycisk nożny a chce mieć możliwość załączenia tego na górze lampy
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Czyli masz tam na górze lampy obok przycisku miejsce na ROW-01?
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Ale odpowiadając na Twoje pytanie, to moduł będzie także działał przy odwrotnym podłączeniu L i N, pod warunkiem, że przycisk i odbiornik też będzie podłączony odwrotnie.
Jeśli odbiornikiem jest LED to może on się żarzyć jeśli przekaźnik będzie odłączał N zamiast L. Ale wtedy obrócisz wtyczkę w gniazdku i będzie OK.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 360
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

Może opiszę o co chodzi, robię lampę jak ta w załączniku ale bez abażura a sama żarówka do sypialni, na gałęzi ja górze umieszczę przycisk z kablu z sznurka a w podstawie lampy czyli 3 plastry drewna umieścić chce rów bo lampa będzie stała w rogu pod półkami i średnio mi tam będzie gdzie montować przycisk nożny dlatego on odpada 😉, co do faz to dIeji za info bardziej właśnie chodziło o sytuację gdyby przypadkiem zasilanie poszło odwrotnie bo już myślałem że musiałbym montować przekaźnik kolejności faz i ew załączać jakimś małym stycznikiem albo przekaźnikiem zasilanie na row'a. Dzięki za info 😊
Załączniki
3.jpg
3.jpg (15.62 KiB) Przejrzano 929 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W ROW 01/02 wejście nie działa poprawnie na N-ie. W mini działa.
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 360
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

pzygmunt pisze: ndz lip 25, 2021 4:45 pm W ROW 01/02 wejście nie działa poprawnie na N-ie. W mini działa.
Masz na myśli soonofa mini?
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

pzygmunt pisze: ndz lip 25, 2021 4:45 pm W ROW 01/02 wejście nie działa poprawnie na N-ie. W mini działa.
Nawet jak zamienisz wszędzie L z N i odwrotnie?
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tak mi się wydaje
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-01”