Row 01 zasada działania.

Sterownik jednokanałowy
mdi87
Posty: 488
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Witam, w elektryce nie jestem za mocny. Więc mam pytanie odnoście działania. Elektryke w domu mam zrobioną puszkowo, puszki zatynkowane. Więc chyba najgorzej jak się da. Jeśli mam włącznik światła z przełącznikiem to idzie podłączyć w jaki kolwiek sposób row ? Tzn kable od przełącznika i punktu światla nie są sprowadzone do jednego punktu. Montaż przy lampie czy przełączniku ? Jest jaki kolwiek sposób ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Musiałbyś mieć tam N-a. Można to czasami zrobić wykorzystując jakaś nieużywaną żyłę. Można też użyć jakiegoś Sonoff-a działającego bez N-a lub ściemniacz od Varilight, który też działa bez N-a.
mdi87
Posty: 488
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

O jakim sonoffie mówisz ? Żadna supla działać nie będzie ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

mdi87
Posty: 488
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Nie bardzo interesują mnie sonoffy. Miałem jednego i nie mam dobrego zdania, wolę oryginał. Jeśli zmienie coś w puszce (to ten srodkowy kabel który wchodzi do puszki) to będzie działać ? Odkopie puszkę zrobię zmiany i dam suple za przełącznik to będzie działać razem z przełącznikiem ?
Załączniki
Screenshot_2021-08-28-12-46-51-362_com.lonelycatgames.Xplore.jpg
Screenshot_2021-08-28-12-46-51-362_com.lonelycatgames.Xplore.jpg (1.01 MiB) Przejrzano 862 razy
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

A możesz spróbować określić ile żył idzie z puszki łączeniowej do puszki pod łącznik i ile do lampy, i czy faktycznie idą do jednej puszki?
To zdjęcie nic nie wyjaśnia.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Trudno powiedzieć patrząc na zdjęcie instalacji co w niej siedzi :/ musiałbyś ją prześwietlić i zrobić jakiś mini schemat. Zrób zdjęcie łącznika ile tam masz przewodów.
mdi87
Posty: 488
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Nie jestem pewien ale z przełącznika do puszki idą 3 żyły, są 2 kinkiety z zewnątrz czyli 2x po 3 żyły z zewnątrz od źródła światła + zasilanie - moim zdaniem to jest w puszce.

Czyli 9 żył + zasilanie.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

To zobacz w puszcze z łącznikiem ile masz przewodów? Jeśli są 3 to jeden pewnie jest luzem. Jeśli to niebieska żyła to jest szansa, że podłączona jest w puszce łączeniowej do N. Jeśli zielono-żółta to prawdopodobnie w puszce łączeniowej jest podłączona do PE. W pierwszym przypadku masz z górki. W pozostałych potrzebujesz dostępu do puszki łączeniowej.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
mdi87
Posty: 488
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Dobra, pytanie proste po dostanie się do puszki i zmianach będzie działać razem z przełącznikiem ? Jakie przewody powinieniem zamienić/przełączyć ? Ogólnie będzie pomagał mi elektryk ale chcę mieć jakąś wiedzę przed.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-01”