Moduł Sonoff SV

plnuker
Posty: 97
Rejestracja: ndz gru 30, 2018 10:11 pm

jack78 pisze: pn wrz 23, 2019 5:21 pm Witam,
Czy dobrze rozumiem, że aby mieć wyjście beznapięciowe (będę podpinał bramę wjazdową i garażową) muszę skorzystać z 3 rysunku? Czyli (stałe) napięcie podać na 2 piny, zamiast wlutować z płytkę , usunąć 2 rezystory ?
Na jakimś filmiku widziałem również mostek na starym wejściu, tym lutowanym.
dokładnie tak. 3 obrazek, jak chcesz mieć bez-napięciowe czyli zwarcie na wyjściu to tam gdzie jest input musi być zworka i rezystory są do wylutowania
plnuker
Posty: 97
Rejestracja: ndz gru 30, 2018 10:11 pm

Petro0 pisze: ndz lut 24, 2019 8:51 am Posiadam jeden taki moduł gotowy z wgranym oprogramowaniem supli i podłączonym kontaktronem ale nie widzę żeby był zastosowany pullup. Kontaktron jest podłączony na 2 piny?
gdzieś rezystor 4,7k musisz wpakować pomiędzy zasilanie i sygnał. na odpowiednio wybranym GPIO, kontaktron masa-sygnał. akurat w SV nie ma problemu z wybraniem bo sa 3 wolne obok siebie. Ja mam do bramy 2 krańcówki, pośredniego i pełnego otwarcia. Trochę było z tym zabawy bo trzeba było wybrać "odwrócona logika" dodatkowo dla jednego "normalnie otwarty" a drugi "normalnie zamknięty"
jack78
Posty: 47
Rejestracja: sob wrz 21, 2019 8:50 pm

plnuker pisze: wt wrz 24, 2019 9:06 pm
Ja mam do bramy 2 krańcówki, pośredniego i pełnego otwarcia. Trochę było z tym zabawy bo trzeba było wybrać "odwrócona logika" dodatkowo dla jednego "normalnie otwarty" a drugi "normalnie zamknięty"
I to wszystko działa na sofcie multiborard? Czy używasz jakiegoś innego?
plnuker
Posty: 97
Rejestracja: ndz gru 30, 2018 10:11 pm

jack78 pisze: wt wrz 24, 2019 9:14 pm
plnuker pisze: wt wrz 24, 2019 9:06 pm
Ja mam do bramy 2 krańcówki, pośredniego i pełnego otwarcia. Trochę było z tym zabawy bo trzeba było wybrać "odwrócona logika" dodatkowo dla jednego "normalnie otwarty" a drugi "normalnie zamknięty"
I to wszystko działa na sofcie multiborard? Czy używasz jakiegoś innego?
używam inCan Easy tez od Espablo, brama garażowa niestety ma możliwość tylko 1 krańcówki, dlatego mam ją jako brama wjazdowa.
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Mam pytanie do osób które używają sonoffa sv z napięciem w granicach +18V czy sonof się grzeje bo chciałbym go zamknąć pod ekranem wideomofonu w puszcze. A nie chciał bym domu puścić z dymem.
https://pietras-81.aqi.eco/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”