PZEM004 V3

czersi
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 12, 2021 6:41 am

Witam

Jaka cena ? całościowo z wysyłką .
i jeszcze info poproszę gdzie obudowę można dostać, chyba że też jest na sprzedaż.


Pozdrawiam Janusz
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

??
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
OLO2001
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 18, 2021 6:29 pm

Witam, posiada może ktoś płytki jedni i trzy fazowe pod PZEM004 do odstąpienia. Pozdrawia Sławek
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Witam, mam pytanie bo nie do końca znalazłem odpowiedz czy PZEM-004 nadaje się do fotowoltaiki chodzi mi czy pokarze energię oddana i pobraną czy tylko działa w jedną stronę.
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Pietras81 pisze: czw mar 03, 2022 9:31 am Witam, mam pytanie bo nie do końca znalazłem odpowiedz czy PZEM-004 nadaje się do fotowoltaiki chodzi mi czy pokarze energię oddana i pobraną czy tylko działa w jedną stronę.
Tylko energia pobrana. Nie do fotowoltaiki
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
joooas
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 01, 2020 2:06 pm

Czy ktoś może pokierować gdzie jest dostępny projekt płytki pod 3 fazy. Pod linkiem znalazłem tylko pod 1 fazę.

PS. będę zamawiał ktoś chętny?
prezespit
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 16, 2022 1:26 pm

Skoro to temat o PZEM-004T to i ja dorzucę od coś od siebie (się pochwalę :D)
Nie chciałem zamawiać płytek, żeby nie czekać nie wiadomo ile. PZEM leżał i się kurzył, a że mieszkam w bloku to jedna faza mi wystarczy. Na stanie miałem też przekaźnik "Smart HOME", który w rzeczywistości jest Sonoffem POW R2, który kupiłem jeszcze za 40zł w OBI. No to GUI GENERIC :idea:, lutownica, jeden wieczór, zaprojektowanie obudowy drukarka i VOILA. Zmostkowałem "L in" na pcb sonoffa z "PE" (które btw na pcb jest tylko zworką w podwójnym gnieździe dla wejścia i od razu wyjścia przewodu do urządzenia) ponieważ nie podłączam w moim przypadku przewodu ochronnego, a chciałem, żeby nie było pająka zasiliłem dzięki temu PZEM. Przekaźnik wyłączyłem z poziomu Clouda, a licznik energii CSE7766 z poziomu CONFIG, ponieważ nie wiedziałem czy nie będzie się gryzł z PZEM'em, aczkolwiek wydaje mi się, że nie powinien, skoro oba maja swoje adresowania, a prawdopodobieństwo wystąpienia takiego samego adresu chyba jest BARDZO znikome. Ale to może kiedyś jak podłączę jakieś urządzenie pod przekaźnik i będę koniecznie chciał wiedzieć ile samo w sobie zjada prądu. A poniżej mój twór.

1.png
1.png (1.58 MiB) Przejrzano 784 razy
2.png
2.png (965.97 KiB) Przejrzano 784 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”