Licznik impulsów - 3 wejścia

kaniutek
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 14, 2021 11:20 am

przepraszam, miałem chyba zaćmienie - całkiem zapomniałem o Generic Builder
mkaczko
Posty: 14
Rejestracja: ndz lip 19, 2020 6:29 pm

witam serdecznie

czy "licznikiem impulsów" można zczytywać dane z inwertera foxess f3000 po rs 485

chodzi mi o to czy oprogramowanie wgrane do wemosa (stosuje wemosy mini zamiast lolin) ma zaimplementowany odczyt z protokołu modbus rs 485

czy też konieczne stosowanie jest osobnego kodu + wemos + np. Konwerter UART - RS485 5V - ARK/RJ11 - Waveshare 4738


pozdrawiam
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

mkaczko pisze: pt sie 26, 2022 6:49 pm witam serdecznie

czy "licznikiem impulsów" można zczytywać dane z inwertera foxess f3000 po rs 485

chodzi mi o to czy oprogramowanie wgrane do wemosa (stosuje wemosy mini zamiast lolin) ma zaimplementowany odczyt z protokołu modbus rs 485

czy też konieczne stosowanie jest osobnego kodu + wemos + np. Konwerter UART - RS485 5V - ARK/RJ11 - Waveshare 4738


pozdrawiam
Licznik impulsów służy do liczenia impulsów ;)

Nie ma żadnego oficjalnego wsparcia dla czytania rs485. Możliwe że są jakieś projekty użytkowników które to ogarniają, ale o czytaniu danych z tego falownika jeszcze nie słyszałem
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
wasilek
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 05, 2020 12:38 pm

Hej. Mam pytanie trochę z innej beczki: czym można zastąpić na zasadzie plug-n-play tego Lolin D1 mini Pro V2.0.0? Bo mam jeden licznik już dawno zrobiony, a potrzebuję kolejny, ale niestety nie ma gdzie zdobyć tego mini Pro V2.0.0 :( Może jest jakiś nowszy, pasujący i z ładowaniem baterii?
Z góry wielkie dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Hej,

Odpowiedziałem na Twój komentarz w tej kwestii na mojej stronie :)
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”