Licznik impulsów - 3 wejścia

leszektg
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 03, 2021 8:31 pm

Dzień dobry. Potrzebowałbym trzech liczników impulsów ale dla trzech liczników ze złaczem typu otwarty kolektor (mam w domu trzy podliczniki ORNO OR-WE-513) dlatego pomyślałem ze wykorzystam ten projekt ale zamiast wejsc z optoizolatorem zastosuję wejscia z projektu https://www.blaszczak.pl/supla-licznik- ... ktrycznej/ czyli z tranzystorem. Niestety po zbudowaniu układu i podłaczeniu do licznika nie zlicza impulsów. Kiedy zwieram i rozłączam wejscie kawałkiem przewodu to zlicza impulsy. Gdzie zrobiłem bład i jak rozwiązać ten problem?

edycja: zmieniłem dlugość impulsu z 50 ms na 10 ms i licznik zlicza impulsy. Sprzwdzę przez kilka dni czy nie gubi impulsów.
Awatar użytkownika
Xoggo
Posty: 182
Rejestracja: ndz mar 29, 2020 10:03 pm
Lokalizacja: Zbąszynek

@Robert Błaszczak może miałbyś pomysł co jest nie tak ze zliczaniem impulsów.
Wemos D1+ORNO (OR-WE-520) 3 fazowy 800imp/kWh
Zbudowany w oparciu o Twój schemat (https://www.blaszczak.pl/supla-licznik- ... ektrycznej).
Fizyczny licznik zlicza poprawnie (bo służy u mnie jako podlicznik) natomiast w aplikacji urządzenie zlicza dość zawyżenie, są duże rozbieżności.

W kodzie mam tak:

Kod: Zaznacz cały

   Supla::Sensor::ImpulseCounter *impulse = new Supla::Sensor::ImpulseCounter(14, false, false, 10); 
                                  impulse->disableChannelState();
Ostatnio zmieniony pt kwie 09, 2021 4:57 pm przez Xoggo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3940
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Spróbuj na sofcie GUI-GENERIC.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1950
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Ja u siebie ten schemat przerobiłem, u mnie na wejście podawany jest sygnał niski z uzyciem transoptora, ten ze strony Roberta steruje sygnałem wysokim, co wydaje mi się nie korzystne ponieważ wemos ma wbudowane pullup'y i dodając jeszcze pulldown robi się ok 1,5V na GPIO , to tylko moje przypuszczenia
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
Xoggo
Posty: 182
Rejestracja: ndz mar 29, 2020 10:03 pm
Lokalizacja: Zbąszynek

Robert Błaszczak pisze: czw mar 18, 2021 6:05 am Spróbuj na sofcie GUI-GENERIC.
Roberto, niestety nie pomogło. Próbowałem już różnych kombinacji. @shimano73 mógłbyś pokazać na schemacie Twoją wersję?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3940
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Zerknij na mój PDF zamieszczony w pierwszym poście tego wątku. Tam jest schemat z transoptorami.

Ps. Według https://www.wemos.cc/en/latest/d1/d1_mini.html w Wemos D1 mini Pull-Up jest na D3 (GPIO0) oraz D4 (GPIO2), Pull-Down na D8 (GPIO15).
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1950
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Xoggo pisze: pt kwie 09, 2021 4:56 pm
Robert Błaszczak pisze: czw mar 18, 2021 6:05 am Spróbuj na sofcie GUI-GENERIC.
Roberto, niestety nie pomogło. Próbowałem już różnych kombinacji. @shimano73 mógłbyś pokazać na schemacie Twoją wersję?
Proszę bardzo
Załączniki
Schematic_2din-counter_2021-04-10.png
Schematic_2din-counter_2021-04-10.png (84.73 KiB) Przejrzano 2766 razy
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
roberto601
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 12, 2016 7:44 pm

Witam!!!!
Mam problem , po wgraniu softu nie ukazuje mi się sieć WIFI supli .Dioda pulsuje.
kaniutek
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 14, 2021 11:20 am

gdzieś ktoś kiedyś wrzucał soft na 1 licznik i czujnik temperatury, BARDZO by mi to ułatwiło życie. Ma może ktoś jeszcze gdzieś ten pliczek?

A już w ogóle IDEAŁEM było by dla mnie 2 liczniki impulsów + czujnik temperatury
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

kaniutek pisze: czw paź 14, 2021 11:23 am gdzieś ktoś kiedyś wrzucał soft na 1 licznik i czujnik temperatury, BARDZO by mi to ułatwiło życie. Ma może ktoś jeszcze gdzieś ten pliczek?

A już w ogóle IDEAŁEM było by dla mnie 2 liczniki impulsów + czujnik temperatury
Wygeneruj sobie GUI Generic z odpowiednimi opcjami.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”