moduł z 4 przekaźnikami + czujnik DS/sensor + BME + OLED

dobo

śr lip 29, 2020 8:00 pm

W sumie jak by wywalić ADC-LDR i zrobić jako pady, a w miejsce tego złącza wstawić gniazdo dla czujnika temp. /sensora, natomiast gniazda włączników i wyświetlacza OLED/BME ze sobą połączyć na środku to dało by radę ściąć te krawędzie dodatkowo z milimetr mogę ukraść jeszcze przy złączu KF128 i przekaźnikach bo tyle jest odstępu między nimi.
Tylko mi to nie potrzebne bo do moich puszek wchodzi więc nie widzę na razie sensu kombinować.
dobo

czw sie 06, 2020 8:34 pm

Tym razem filmik z działania modułu z przekaźnikami mechanicznymi do którego podłączyłem OLEDa, BME280 i DS18B20.
Nie znalazłem lub może przeoczyłem informację ale w Primary GUI V2 nie mogę ustawić aby wyświetlał się 1 DS na OLED wraz z BME.
W aplikacji jest wszystko OK i tam pokazuje temperaturę DSa natomiast na wyświetlaczu OLED brak wyświetla tylko zakładki z danymi BME.
Sytuacja ta nie występuje jak ustawię w kodzie 2 DSy wtedy jest już prezentacja danych na wyświetlaczu, tylko pokazuje jedną wartość bo fizycznie jest podłączony 1 DS w drugiej zakładce pokazuje error (prawidłowo bo nie ma drugiego DSa).

Ponadto dziwna sprawa jest z BME ten sam program był w TUYA 2 relay, w którym BME działał na standardowym adresie natomiast po wgraniu programu do modułu na filmiku i dopisaniu 2 linijek dla dodatkowych przekaźników nie chciało to działać trzeba było zmienić adres poprzez zworkę na BME.

Link do filmiku https://youtu.be/hiCv7n-p6Es

.
IMG_20200806_221120.jpg
IMG_20200806_221120.jpg (91.28 KiB) Przejrzano 19 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”