[DIY] SUPLA inCan - moduł do puszki

L.mArK
Posty: 11
Rejestracja: pn paź 16, 2017 11:55 am

zmieniłem, mam już roletę, mogę ustawić czasy.
Niestety nadal jak są podłączone dwa przewody to roleta buczy.

w konfiguracji mam button1 monostable, button 2 bistable

edit/
na dwóch złączach NO mam cały czas 230V
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

...i dlatego jestem jednak zwolennikiem mniej uniwersalnych, bardziej "szytych na miarę" softów, w których nie ma możliwości szkodliwego ustawienia...
Czasem lepsze jest wrogiem dobrego...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
L.mArK
Posty: 11
Rejestracja: pn paź 16, 2017 11:55 am

slawek pisze: pn sty 22, 2018 9:08 pm ...i dlatego jestem jednak zwolennikiem mniej uniwersalnych, bardziej "szytych na miarę" softów, w których nie ma możliwości szkodliwego ustawienia...
Czasem lepsze jest wrogiem dobrego...
Dzięki, na prawdę mi pomogles tym wpisem :]
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

L.mArK pisze: pn sty 22, 2018 9:11 pm
slawek pisze: pn sty 22, 2018 9:08 pm ...i dlatego jestem jednak zwolennikiem mniej uniwersalnych, bardziej "szytych na miarę" softów, w których nie ma możliwości szkodliwego ustawienia...
Czasem lepsze jest wrogiem dobrego...
Dzięki, na prawdę mi pomogles tym wpisem :]
Cieszę się... ale jeśli stać cię na odrobinę dystansu do siebie - może spróbuj tego
Powodzenia ;)
PS. @Espablo - przepraszam, że w Twoim wątku...
Załączniki
RS_MODULE.rar
(228.59 KiB) Pobrany 245 razy
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

slawek pisze: pn sty 22, 2018 9:31 pm PS. @Espablo - przepraszam, że w Twoim wątku...
Spoko. Każdy sposób na wyjaśnienie wątpliwości jest dobry.
L.mArK pisze: pn sty 22, 2018 8:01 pm na dwóch złączach NO mam cały czas 230V
@L.mArK sprawdź czy styki w przekaźniku nie są przypadkiem sklejone. Jak przełączasz to przekaźniki "klikają"? Wygląda jakby obydwa przekaźniki się skleiły i roleta próbuje jechać w dwie strony jednocześnie. Chyba załączyłeś 2 kanaly na raz i poszedł tak duży prąd, że przekaźniki tego nie wytrzymały. .
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
L.mArK
Posty: 11
Rejestracja: pn paź 16, 2017 11:55 am

Jak mogę to sprawdzić? jak przełączam z aplikacji to coś klika.

Dodam, że na początku, zanim jeszcze zmieniłem w konfiguracji na roletę, podłączyłem przełącznik przyciskowy, coś tam działało ale nie tak jak powinno po czym właśnie zaczął buczeć silnik.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Panowie... ostrzegajcie użytkowników przed podłączeniem rolet do tego modułu jeżeli wcześniej oprogramowanie pracowało w innym trybie niż "rolety". Oprogramowanie w oryginalnej wersji nie pozwala na załączenie dwóch przekaźników jednocześnie. Jest to kategoryczny wymóg!
W innym przypadku skończy się to uszkodzeniem napędu rolety!
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Witam.

Posiadam ten moduł i chcę wgrać firmware inCan (robię to pierwszy raz :roll: ). Czytałem polecane artykuły w FAQ, lecz nie wszystko jest jasne.

1. Wiem żeby wgrać firmware trzeba założyć zworkę, lecz nie jestem pewien na które piny. Mam zmostkować te 2 piny które zaznaczyłem klamrą na czerwono? Trochę mi to nie pasuje ponieważ u mnie jeden z zaznaczonych pinów jest żółty i przy nim na płytce nadrukowane jest RST rozumiem że reset?
2. Kiedy należy zdjąć zworkę. Po wgraniu firmware i odłączeniu konwertera UART USB, czy zaraz po wgraniu firmware ale na podłączonym jeszcze UART USB ---> PC?
3. Do czego służy pin RESET i jak go używać, czytałem że po wgraniu firmware należy wykonać reset modułu?
4. Czy za każdym razem po czyszczeniu pamięci blank_1MB.bin file to 0x000000, 0x100000, 0x200000 and 0x300000 jak wgrywam nowy soft np. inCan to poza plikami:

inCan_2048_eagle.flash.bin-------->0x00000
inCan_2048_eagle.irom0text.bin---->0x40000

należy dodać esp_init_data_default.bin---->0x3fc000 ?

Pozdrawiam
Załączniki
20170709_134245.jpg
20170709_134245.jpg (612.93 KiB) Przejrzano 4115 razy
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

ad1 - zworke zakładasz na czarne piny
- robisz reset lub podłączasz programator lub poprostu zasilasz moduł
ad2 - w tym momencie moduł jest w trybie flashowania i można zdjąć zworkę
ad3 - reset jak zewrzesz z GND to robisz reset
ad4 - nie wiem, ja zawsze czyszcze esptoolem pod linuxem i nie dodaję żadnych dodatkowych plików tylko to co jest na github-ie
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Witam

Wgrałem soft lecz nie widzę mojego ESP dostępnego po wifi. Może coś robię źle, przez co opisze bardziej szczegółowo.

1. Czytałem ten Poradnik ESP8266 nie działa - gdy kończą się pomysły Próbowałem różnych prędkości 74880, 9600, 11520 i za każdym razem po resecie modułu (krótkie zwarcie żółty pin + GND) w konsoli Putty mam krzaczki jak na zdjęciu 1. Trochę mnie to martwi. Nie ma znaczenia czy wykonałem to po wyczyszczeniu pamięci flash czy po wgraniu firmware.

2. Zrobiłem czyszczenie pamięci flash esptool (zwora założona na czarne piny, czyli GPIO0 do GND), niebieski led przez chwilę mrugał, proces przebiegł pomyślnie, co widać na zdjęciu 2.

3. Następnie odłączyłem konwerter UART od USB, podłączyłem ponownie (zwora dalej założona na czarne piny) ustawienia FLASH_DOWNLOAD_TOOLS jak na zdjęciu 3, wgrywam tylko 2 pliki inCan_2048_eagle.flash.bin oraz inCan_2048_eagle.irom0text.bin
Klik START, niebieski led szybko mruga, proces flash-owania dobiegł do końca. Podsumowanie widać na zdjęciu 4.

4. Odłączyłem konwerter UART od USB, zdjąłem zworę z czarnych pinów, podłączyłem ponownie UART do USB, led niebieski palił się przez chwile ciągłym światłem po czym zgasł. Lecz w dostępnych sieciach WiFi nie widzę modułu ESP, Supla etc.

Z powodu braku miejsca, zdjęcia dostępne tutaj http://zone.dyn.pl/incan.jpg

Brak pomysłów co mogę jeszcze zrobić.

Edycja
Zrobiłem :D błędnie ustawiałem FLASH SIZE, dla potomnych powinno być 16Mbit w tym przypadku, już teraz wiem po co w nazwach pliku jest 2048.


Pozdrawiam
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA inCan by Espablo”