Problemy z utratą połączenia "Tuning" inCan

Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

W związku z tym że miałem problemy z pierwszym egzemplarzem inCan który zakupiłem do roli sterownika rolet chciałem się podzielić swoim problemem i banalnym rozwiązaniem które pomogło go wyeliminować.

Genrearnie problem polegał na tym że módl resetowal połączenie wifi w momecie załączenia przekaźnika prawie za każdym razem a nawet jak już utrzymał połączenie na stracie silnika to tracił je w trakcie odłączenia napięcia przez przekaźnik.

Dołożyłem całkiem spory kondensator 5.5V 1F na zasilaniu z przetwornicy 5v i problem w zasadzie ustąpił.
W "zasadzie" dla tego że testuje uparcie dopiero od 3dni, ESP ani razu nie utracilo zasilania.
Nie jestem przekonany czy aby nie za duży ten kondensator ale swoją rolę spełnia.
Aha, silniki jakie mam w roletach to raczej jedne z tańszych na rynku - Aluprof z elektronicznymi krańcówkami i detekcją przeszkód.
Załączniki
20180927_201826.jpg
20180927_201826.jpg (1.87 MiB) Przejrzano 11093 razy
Sibikk
Posty: 366
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Miałem ten sam problem, za radą Espablo dołożyłem brakującą cewkę 47uh na zasilaniu przetwornicy, jest tam miejsce do wlutowania, w nowych modułach zmostkowane. Na ten moment działają, dam znać jak po dłuższych testach.
Obrazek
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

Sibikk pisze: pt wrz 28, 2018 4:34 pm Miałem ten sam problem, za radą Espablo dołożyłem brakującą cewkę 47uh na zasilaniu przetwornicy, jest tam miejsce do wlutowania, w nowych modułach zmostkowane. Na ten moment działają, dam znać jak po dłuższych testach.
A pytałem kolegę Espablo...
Mnie takiego rozwiązania nie zasugerował.
Więc wziąłem sprawę w swoje ręce.

Jeśli możesz podeślij jakieś zdjęcie z lokalizacją tej ceweki.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

bulek68 pisze: pt wrz 28, 2018 5:03 pm A pytałem kolegę Espablo...
Mnie takiego rozwiązania nie zasugerował.
Więc wziąłem sprawę w swoje ręce.

Jeśli możesz podeślij jakieś zdjęcie z lokalizacją tej ceweki.
Od jakieś czasu dodaję ten dławik 47uH do każdego modułu. Błędnie założyłem, że masz właśnie już ten z dławikiem i że to nadal nie działa. Przepraszam.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

Espablo pisze: pt wrz 28, 2018 8:30 pm Od jakieś czasu dodaję ten dławik 47uH do każdego modułu. Błędnie założyłem, że masz właśnie już ten z dławikiem i że to nadal nie działa. Przepraszam.
Bez ciśnienia, ja nie robiłem nikomu wyrzutów. 😆
Jeśli to nie problem podeślijcie zdjęcie z zaznaczonym elementem będę mógł szybko i łatwo zweryfikować czy go u siebie mam.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

bulek68 pisze: pt wrz 28, 2018 8:53 pm Bez ciśnienia, ja nie robiłem nikomu wyrzutów. 😆
To nawet nie o to chodzi. Chodzi o to, że to ma po prostu DZIAŁAĆ :)
bulek68 pisze: pt wrz 28, 2018 8:53 pm Jeśli to nie problem podeślijcie zdjęcie z zaznaczonym elementem będę mógł szybko i łatwo zweryfikować czy go u siebie mam.
dławik.jpg
dławik.jpg (34.97 KiB) Przejrzano 11022 razy
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

Espablo pisze: pt wrz 28, 2018 9:05 pm To nawet nie o to chodzi. Chodzi o to, że to ma po prostu DZIAŁAĆ
Nie byłem pewien ale teraz już jestem.
W tym miejscu mam mostek.
Będę musiał wymienić ten kondensator na takie ustrojstwo i będę testował.
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

Espablo pisze: pt wrz 28, 2018 9:05 pm To nawet nie o to chodzi. Chodzi o to, że to ma po prostu DZIAŁAĆ
Dotarły do mnie 3 kolejne sztuki inCan już z zamontowanymi dlawikami. Wersja softu 2.6.1.
Niestety w moim konkretnym przypadku dławik nic nie zmienia. Moduł traci połączenie w momencie zalaczenia przekaźnika. Dołożę kondensatory jak w pierwszej sztuce i nów testy.
Pytanie tylko czy aż tak pojemny jest potrzebny może połowę tej wartości 0.5F
5.5V 1F do najmnijeszych nie należy a w sytuacji gdy miejsca w puszce 60mm jest jak na lekarstwo może mniejszych zdał by egzamin?
Wersja softu 2.6.1 miała jakieś problemy z rozłączaniem wifi w trakcie zamykania/otwierania rolet.
Zauważyłem że potrafi to zróbic np w połowie drogi zamykania, czasem po połączenie wraca a czasem konieczne jest wyłącznie zasilania by moduł znów był online.
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

Dla zainteresowanych których dotknął problem z utratą połączenia z AP jak u mnie.

Próba z mniejszymi kondesatorami nic nie wniosła, mam tu na myśli 0.47F przy 5.5v.
Jedynie chodź sporych rozmiarów 1F stabilizuje połączenie.
mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

jeśli dobrze widzę, to ten dławik jest zamontowany zamiast bezpiecznika? Na pierwszej stronie w opisie modułu inCan w wykazie elementów jest tam zdaje się bezpiecznik 0,4A w wersji szybkiej. Stąd też oznaczenie F1, co w elektronice oznacza Fuse - bezpiecznik.

Dobrze to dojrzałem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA inCan by Espablo”