Podłączenie silnika Nice ERA MAT

Sterowniki bramowe i osłonowe
piomys
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 13, 2019 9:16 pm

Cześć, chciałbym dowiedzieć się czy istnieje możliwość wykorzystania jednej z centralek Nice WiFi do połączenia tego silnika. Dodam, że są to silniki detekcyjne z radiem na standardowego pilota Nice. Miałem pomysł, żeby włożyć do puszki, dopuszkowy zasilacz na 24V i zrobić to przy pomocy centralki Nice WiFi 24V do silników bramowych i wykorzystać konfigurację styku dla przycisku monostabilnego. Pomoc Nice odpisała mi, że można użyć standardowej centralki dla silników z wyłącznikiem krańcowym, i że trzeba tam zastosować jakiś przekaźnik obniżający potencjał ale za bardzo nie wiem jak to podłączyć w ten sposób bo to się według mnie tak nie da. Dlatego chciałbym się Was poradzić może ktoś już podłączał taki silnik. Z góry dziękuję za podpowiedź.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Patrząc na instrukcje wyglada na to, że trzeb zastosować dwa dodatkowe przekaźniki, które zamienią wyjścia 230v na bezpotencjałowe.

Np
2x
https://www.elektrykasklep.pl/towar/pp- ... dNEALw_wcB
piomys
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 13, 2019 9:16 pm

Czy mógłby Pan mi opisać jak to podłączyć?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Z użyciem dodatkowych przekaźników ?
piomys
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 13, 2019 9:16 pm

Tak, dokładnie na tym mi zależy.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sorry za bazgroły... powinno działać.
Załączniki
srw+2xpp1p.png
srw+2xpp1p.png (239.24 KiB) Przejrzano 4676 razy
piomys
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 13, 2019 9:16 pm

Dziękuję bardzo, zakupię przekaźniki i przetestuję to rozwiązanie.
kameleon11116
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 20, 2022 6:35 am

Witam
@piomys nie odpowiedział czy zatrybiło :) Dzisiaj zrobiłem to u siebie Nice ERA MAT śmiga . W konfiguracji SRW-01 trzeba przestawić na bistabilny bo inaczej przycisk mechaniczny załącza przekaźnik na stałe ( świeci dioda na przekaźniku ) . Nie widać stanu rolet i np. czy zrealizowano zadanie z harmonogramu podświetla w cloud na czerwono (zadania się realizują :) ). Nie mniej jest OK . Dla mnie wystarczy :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nice Wi-Fi”