NICE WIFI INT położenie bramy

Sterowniki bramowe i osłonowe
jaceskor
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 01, 2020 6:16 pm

Dzień dobry,
Na wstępie Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim.
W module zainstalowałem interfejs NICE WI FI w celu kontroli otwartej/zamkniętej bramy ,
po uruchomieniu funkcji otwórz na smartfonie pokazuje że brama się otwiera ale ikona kilka razy zmienia się otwarte/zamknięte i na końcu zatrzyma się w pozycji wskazującej zamknięta brama,
Po uruchomieniu zamknij bramę proces się powtarza ikona fiksuje i na końcu pokazuje że brama zamknięta.
NICE INT podłączone do FLASH i wyjście IN1
Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To jest prawidłowe zachowanie w tym przypadku. Wyjście flash działa tak, że świeci światłem ciągłym w przypadku gdy brama jest otwarta.
Gaśnie gdy zamknięta i miga gdy się porusza. Dlatego ikona się zmienia podczas ruchu bramy. Musiałbyś przeprogramować sterownik (jeśli się da) lub zastosować kontraktron. Z drugiej strony dzięki "miganiu" wiesz, że brama się porusza.
Awatar użytkownika
elhenio
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 02, 2018 1:30 pm

Na filmie w YT Nice zaleca ustawienie wyjścia jako "kontrolna bramy zamkniętej", wówczas pewnie nie miga.
Pozdrawiam
elhenio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.
jaceskor
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 01, 2020 6:16 pm

elhenio pisze: czw sty 02, 2020 4:03 pm Na filmie w YT Nice zaleca ustawienie wyjścia jako "kontrolna bramy zamkniętej", wówczas pewnie nie miga.
To ustawienie mogę wykonać po przez O-View ale ja nie mam takiego urządzenia.
Czy można to zrobić w jakiś inny sposób.
Awatar użytkownika
elhenio
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 02, 2018 1:30 pm

Wydaje mi się, że bez problemu.
O ile mnie pamięć nie myli to tabel 5 jest z ustawieniami. Konfigurowałem swój napęd ręcznie.
Oczywiście w różnych siłownikach są pewnie rożne tabele..
Pozdrawiam
elhenio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.
patryk051185
Posty: 143
Rejestracja: wt lut 19, 2019 6:45 am
Lokalizacja: Jaworzno

Kolega nie podał modelu sterownika bramy do której chce podłączyć.
Potwierdzam słowa ELHENIO, ja też ręcznie programowałem sterownik Nice Robus 600 bez O-view.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nice Wi-Fi”