Centrala Mhouse CL2SK + SBP-01 - czy Nice Int zadziała z tą centralą?

Sterowniki bramowe i osłonowe
krzysiekx
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 17, 2020 11:29 am

Cześć forumowicze,

Szukam i niestety nie umiem dokopać się do listy centralek kompatybilnych z BlueBus lub NiceOpera, a na etapie montażu bramy byłem tak przejęty samym otwieraniem ze smartfona, że zapomniałem zapytać fachowca o czujnik Nice INT.

W każdym razie, mam centralkę CL2SK i moduł SBP-01 - chciałem dowiedzieć się czy w tej centralce da podłączyć się Nice INT i wyświetlać położenie bramy w aplikacji na smartfonie?

Obrazek

Tu zdjęcie jak mam to wszystko podpięte.

Znalazłem na Youtube filmik gdzie ktoś podpina Nice INT do gniazda Light lub Flash, ale obok w centralce ma gniazdo BlueBus, u mnie jest ECSBus.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Musisz zastosować zewnętrzny kontaktron.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
krzysiekx
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 17, 2020 11:29 am

Dzięki za szybką odpowiedź :) I pozdrawiam kolegę z okolicy.

Dla potomnych, gdyby ktoś w przyszłości szukał w Google:

Mhouse WG2S z centralą CL2SK nie obsługuje Bluebus / NiceOpera i Nice INT nie działa.

Czy koledzy mają jakieś doświadczenie z kontaktronami w bramach dwuskrzydłowych - gdzie możaby je umieścić, na obu skrzydłach, na ich końcach, czy może gdzieś na obudowie centralki? Widziałem kilka tematów na forum, ale albo to do drzwi garażowych, albo ktoś w końcu znalazł inny sposób lub nie podzielił się swoim finalnym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18276
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wystarczy, że umieścić na jednym skrzydle, które zawsze się otwiera.
Umieszczasz w takim miejscu aby kontaktron otwierał obwód jak tylko brama się minimalnie otworzy.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

No tak jak Przemek mówi albo kontaktron albo wyłącznik krańcowy na jednym skrzydle.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
and111
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

krzysiekx pisze: pn sie 17, 2020 2:43 pm Czy koledzy mają jakieś doświadczenie z kontaktronami w bramach dwuskrzydłowych - gdzie możaby je umieścić, na obu skrzydłach, na ich końcach, czy może gdzieś na obudowie centralki? Widziałem kilka tematów na forum, ale albo to do drzwi garażowych, albo ktoś w końcu znalazł inny sposób lub nie podzielił się swoim finalnym rozwiązaniem.
Tutaj wrzucałem fotki z bramy dwuskrzydłowej. Montaż pomiędzy skrzydłami. viewtopic.php?p=71512
@Artur
Posty: 255
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 1:48 pm
Lokalizacja: FZG

krzysiekx pisze: pn sie 17, 2020 11:59 am Cześć forumowicze,

Szukam i niestety nie umiem dokopać się do listy centralek kompatybilnych z BlueBus lub NiceOpera, a na etapie montażu bramy byłem tak przejęty samym otwieraniem ze smartfona, że zapomniałem zapytać fachowca o czujnik Nice INT.

W każdym razie, mam centralkę CL2SK i moduł SBP-01 - chciałem dowiedzieć się czy w tej centralce da podłączyć się Nice INT i wyświetlać położenie bramy w aplikacji na smartfonie?

Obrazek

Tu zdjęcie jak mam to wszystko podpięte.

Znalazłem na Youtube filmik gdzie ktoś podpina Nice INT do gniazda Light lub Flash, ale obok w centralce ma gniazdo BlueBus, u mnie jest ECSBus.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Zasilanie do SBW01 w którym miejscu podpiąłeś w centralce CL2SK ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nice Wi-Fi”