Robus 600 / Toona 4024 i problemy z Nice Wi-Fi

Sterowniki bramowe i osłonowe
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Thx elmaya :D

A na poważnie nurtuje mnie, czy problem z siecią Wi-Fi Mesh skonfigurowaną na urządzeniach Tenda występuje tylko z produktami Zamel, czy jest to problem dotykający wszystkie urządzenia oparte na ESP8266?

Konfigurował ktoś z Forumowiczów np. jakieś urządzenia Tuya Smart z oryginalnym firmware do sieci Mesh zbudowanej na Tendzie?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

apparently it is an Espressif SDK bug.
supposedly only occurs when the AP and the Station are on the same channel "usually channel1" which is the default AP channel for ESP8266.
I personally don't have Tenda and I can't check, but it would be easy to create an AP on another channel and test.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zamówiłem jakiś czas temu Tendę aby zweryfikować ten problem. Leży i czeka w kolejce.
ddluk
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 18, 2020 7:48 pm

Wypiąłem Tendę na stałe z sieci. Pochodziły sobie modułu kilka godzin i teraz mam dla obu status rozłączone. Z samym routerem oba urządzenia są połączone, pingi do nich dochodzą prawidłowo. DNSy mam ustawione na 8.8.8.8. Wejdę w tryb konfiguracji i sprawdzę o co chodzi ale może z góry już możecie znać przyczynę i w tym wypadku? :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Starsze wersje firmware-u miały problem w niektórych sieciach z DNS-em. Możesz uaktualnić do najnowszej wersji rozwiązującej ten problem tylko muszę ją dopiero udostępnić lub możesz wpisać adres IP w polu serwera zamiast domeny.
ddluk
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 18, 2020 7:48 pm

To chętnie bym uaktualnił, możesz udostępnić?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Najwcześniej około 19-tej. Wyślij email na priva na którym masz konto.
ddluk
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 18, 2020 7:48 pm

Dziękuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nice Wi-Fi”