Nice A400 i podłączenie do modułu Wi-Fi

Sterowniki bramowe i osłonowe
arielat2
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 12, 2021 7:32 pm

Witam, Mam na swoim osiedlu centralę Nice A400 która steruje bramą wjazdową. Sterowanie otwarciem bramy za pomocą pilota i domofonu. Po ostatniej burzy i trafieniu pioruna spalił się domofon. Brama jest daleko ok 300 m od domów. Piloty nie łapią, domofon martwy. linii domofonowej nie da się wykorzystać tak żeby podłączyć ją bezpośrednio do otwierania. Przy bramie nie ma internetu ani Wi-Fi.
Teraz to o co chce zapytać. Moduł Wi-Fi. Czy po podłączeniu do centrali moduł pozwoli na otwieranie bramy za pomocą telefonu pomimo braki tam Wi-Fi? Czy będzie to możliwe tylko jak będzie się kilka metrów od modułu, czy z odległości 300m też jest to do ogarnięcia? Może Nice ma coś z kartą sim bo z tego co czytałem takie rozwiązanie powinno się tu sprawdzić?
Polecicie może coś z czego korzystacie, co jest niezawodne w tej sytuacji?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Moduł musi być w zasięgu Wi-Fi. W Twoim przypadku szukałbym sterowania bramą poprzez dzwonienie z telefonu z dopuszczonych numerów.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Polecam GRM-10 Naszej produkcji.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
arielat2
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 12, 2021 7:32 pm

Tak myślałem, że będzie trzeba zastosować sterownik z kartą GSM. Ale wolałbym coś obsługiwanego z aplikacji a nie za pomocą sms-ów czy puszczania tz. strzałek. To raczej przyszłościowe rozwiązanie więc chcę iść w tą stronę. Czy możecie polecić jakiś sterownik z aplikacją? Jest tego sporo ale chcę coś sprawdzonego. Może ktoś używa i poleci?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Moduł z wifi obsługiwany bezpośrednio z aplikacji bez routera i internetu ma Blebox.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nice Wi-Fi”