Moduł Nice vs Zamel vs Sonoff

Sterowniki bramowe i osłonowe
Wollys
Posty: 25
Rejestracja: ndz wrz 05, 2021 6:59 am

Dzień dobry wszystkim.
Nosze się z zamiarem zakupu oraz montażu modułu wifi do sterowania bramą. Napęd bramy to NICE Robus 600.
Myślę o poniższych rozwiązaniach:

1.Nice wifi SBO-01
2.Zamel SBW-02
3.Sonoff wifi

Wiadomo że w/w różnią się ceną zakupu.

Czy oprócz ceny również funkcjonalnością
Bardzo proszę o porady które rozwiązanie wybrać by było najbardziej optymalne.
Z góry dziękuje
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ja mam Nice Robus i SBW-01. Trzeba było dołożyć dodatkowy przekaźnik, aby stan bramy był widoczny.

Nice, z tego co kojarzę, dokłada do SBP dodatkowy "układ" INT, który powinien pozwolić na podłączenie czujnika otwarcia bez dodatkowego przekaźnika.

SBW-02 wydaje mi się że powinno poprawnie sygnalizować stan bez dodatkowych przekaźników ani INT-a. Bo napęd Nice zwiera wyjście sygnałowe do GND, co powinno być wykrywalne przez SBW-02 .
Dodatkowo SBW-02 ma dwa przekaźniki. Jeśli chcesz możesz tam podłączyć np. elektrozaczep do furtki (z dodatkowego zasilania) lub podłączyć pod napęd bramy pod funkcję "furtka" (który uchyla bramę na ~ 1 m).

Sonoff ma dziesiątki, jeśli nie setki urządzeń - nie określiłeś na czym chciałbyś to zrobić. Jeśli będziesz sie decydował na sonoffa, to szukaj modelu zasilanego z 12-36 V (napęd Nice daje chyba nawet pod 36-40V na wyjściach). Na SBW to działa bez problemu (pomimo tego, że jest 12-24 V wg deklaracji producenta).
Do tego musi mieć przekaźniki bezpotencjałowe i jakieś GPIO dostępne do czujników. Czujniki pewnie będziesz musiał zrobić na dodatkowym kontaktronie, albo przekaźniku.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nice Wi-Fi”