Napęd came v6000 a sterownik nice sbp 01z kable int

Sterowniki bramowe i osłonowe
Art1
Posty: 8
Rejestracja: sob paź 30, 2021 6:35 pm

No niby tak byłoby najprościej ale zapłaciłem drożej za sterownik nice z tym kablem int to fajnie byłoby to wykorzystac . Do kontraktonow starczyłby tańszy sterownik zamela
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zauważ, że jest to moduł z przejściówką INT dedykowaną do napędów Nice, a nie do Came.
Ponadto CEME v6000 nie sygnalizuje stanu otwarcia żadnym złączem... słowem nie ma technicznej możliwości aby
taką informację z tego napędu bezinwazyjnie odczytać. Jedyna opcja to kontaktron.
Art1
Posty: 8
Rejestracja: sob paź 30, 2021 6:35 pm

A inwazyjnie ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Odradzam działanie inwazyjne.
Art1
Posty: 8
Rejestracja: sob paź 30, 2021 6:35 pm

Dlaczego? Kontraktony nie bardzo wiem do czego zamontować bo przecież do łańcucha nie da rady . Szyna od panelu drzwi jest zbyt daleko a przerwa na kontraktony to max 3 cm
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Dlatego, że to wymaga wlutowania się w układ. Raz, że bez schematu nikt Ci t nie powie gdzie, a dwa nikt tutaj nie chcę iść na "wojnę" z żadnym producentem napędów. Trzy stracisz gwarancję lub coś sobie po prostu uszkodzisz.

Montaż kontaktronu to bardzo prosta sprawa.
Kontaktron działa na prostej zasadzie. Jak zbliżasz jego element do siebie to zamyka obwód, a jak oddalasz to otwiera.
Magnes (część bez kabelka) mocujesz do ruchomej bramy , a drugi element (część z kabelkiem) w jakimś statycznym miejscu.
Przy zamkniętej bramie elementy kontaktrony powinny być do siebie zbliżone, a przy otwartej oddalonej.
Znajdziesz przynajmniej kilkanaście dobrych miejsc gdzie to zamontować.

Jeśli chodzi o sprzęt to polecam Satela. Model B3 lub typowo zalecany do ram garażowych B4. Ceny zaczynaja się od 30 zł.
Znam też przypadki gdzie montowano różnego rodzaju wyłączniki w tym dzwonkowy przycisk z kawałkiem śruby...kwestia inwencji twórczej.
Setki osób poradziło sobie z montażem bez specjalnej wiedzy z dziedziny elektryki/mechaniki to i Ty również sobie porazisz.

Tu masz kilka przykładów montażu
viewtopic.php?f=6&t=4194
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nice Wi-Fi”