Supla ROW 2 - Tasmota

Sterownik dwukanałowy
Misiu
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 25, 2018 12:01 pm

pzygmunt pisze: sob paź 24, 2020 11:12 pm Tak czy owak pojawi się mqtt na pokładzie. Kiedy... jeszcze nie wiem.
Wiem, że nieco odgrzewany kotlet, ale nie chciałem zaczynać nowego tematu.
Czy urządzenia Zamel/Supla wspierają już podłączenie bezpośrednio do własnego brokera MQTT?
Szukam sterowników do bram, chciałbym kupić SBW-02/ANT ze względu na zewnętrzną antenę, dwa wyjścia i wejścia.
Wszystko idealnie, tylko brakuje informacji o MQTT.
Wiem, że Supla wspiera MQTT, ale nie chcę stawiać kolejnego systemu tylko po to żeby robił za bridge.
Chciałbym wpiąć SBW-02/ANT do własnego brokera MQTT z pominięciem Supla. Czy istnieje już taka możliwość?
Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Obecnie większość modułów Zamel-a ma klienta MQTT na pokładzie, ale SBW jeszcze nie ma. Jeśli potrzebujesz na już to możesz połączyć swój lokalny broker z cloud-owym MQTT. W takiej konfiguracji SBW będzie Ci działać przez MQTT.
Misiu
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 25, 2018 12:01 pm

@pzygmunt dzięki za odpowiedź.
Na teraz mam Shelly 2.5, niestety brak zewnętrznej anteny skutecznie uprzyksza życie.
SBW jeszcze nie ma, czy to znaczy że firmware jest w trakcie tworzenia (optymistycznie zakładam, że tak :D )? Kiedy możemy się go spodziewać?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

SBW dopiero czeka na implementację MQTT na pokładzie. Kiedy to nastąpi ? Nie wiem.
Jak pisałem wyżej, póki co możesz użyć MQTT dla SBW za pośrednictwem naszej chmury. To już od dawna działa.
grzegorzd
Posty: 31
Rejestracja: wt maja 22, 2018 9:39 am

Czy ROW-2 posiada mqtt na pokładzie?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

grzegorzd pisze: wt sty 25, 2022 10:21 am Czy ROW-2 posiada mqtt na pokładzie?
Pozdrawiam.
Tak. Aktualizacje softu w zeszłym roku to wprowadziły.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”