Zamel ROW-02

Sterownik dwukanałowy
GOLDEN
Posty: 73
Rejestracja: sob lis 04, 2017 4:45 pm
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Czyli jednak to nie odosobniony przypadek, choć na forum nie trafiłem wcześniej na taką informację więc się dość mocno zdziwiłem.

Mimo wszystko trochę wstyd, tyle testów i... choć z drugiej strony błędów nie popełnia ten co nic nie robi.

Może warto poprawić na przyszłość.

Pozdrawiam
GOLDEN!!!

Edytowany bo zjadłem NIE.
Dziękuję za zwrócenie uwagi
Ostatnio zmieniony pt gru 22, 2017 5:32 pm przez GOLDEN, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

GOLDEN pisze: pt gru 22, 2017 2:48 pm Czyli jednak to odosobniony przypadek, choć na forum nie trafiłem wcześniej na taką informację więc się dość mocno zdziwiłem.

Mimo wszystko trochę wstyd, tyle testów i... choć z drugiej strony błędów nie popełnia ten co nic nie robi.

Może warto poprawić na przyszłość.

Pozdrawiam
GOLDEN!!!
Kolega napisał, że u niego też tak jest. Pewnie opis zostanie zmieniony bo już update softu nie wchodzi w grę z uwagi na to, że sprzęt musi zachować kompatybilność wsteczną.
GOLDEN
Posty: 73
Rejestracja: sob lis 04, 2017 4:45 pm
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Nie wiem jak to się stało, że wcieło mi "nie".
Jestem pewien, że tak dokładnie napisałem, tylko tym razem nie dałem podglądu.

Pozdrawiam
GOLDEN!!!

P. S. Jak się da to post edytuje bo głupio napisałem.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

mariusz_70 pisze: pt gru 22, 2017 2:10 pm
GOLDEN pisze: pt gru 22, 2017 12:34 pm
Chodzi o to, że w moim ROW-02 wejście IN2 steruje OUT1 i na odwrót.
Mam 5 sztuk i dokładnie tak samo jest u mnie
Ja też mam tak samo.
Trochę główkowałem co zrobiłem źle jak podpiąłem tylko jeden obwód i jeden klawisz. Przekaźnik pstrykał a żarówka milczała.
Neonówka w dłoni pomogła rozwikłać zagadkę ;)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Tuti
Posty: 50
Rejestracja: ndz sty 28, 2018 11:02 am

Witam. Jestem nowy na forum, od pewnego czasu bawię się SUPLĄ, choć temat już jest mi znany dłużej. Mam pytanie odnośnie ROW-02. W tej chwili wyjścia są sterowane lokalnie bistabilnie bądź monostabilnie. Czy w tym drugim przypadku da się skonfigurować tak, aby wejścia reagowały na "zbocze narastające" zamiast na "opadające", jak ma to miejsce w EXTA-FREE? Myślę nad przesiadką właśnie z tego systemu, współpracującego ze STERBOXEM.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tuti pisze: ndz sty 28, 2018 6:21 pm Witam. Jestem nowy na forum, od pewnego czasu bawię się SUPLĄ, choć temat już jest mi znany dłużej. Mam pytanie odnośnie ROW-02. W tej chwili wyjścia są sterowane lokalnie bistabilnie bądź monostabilnie. Czy w tym drugim przypadku da się skonfigurować tak, aby wejścia reagowały na "zbocze narastające" zamiast na "opadające", jak ma to miejsce w EXTA-FREE? Myślę nad przesiadką właśnie z tego systemu, współpracującego ze STERBOXEM.
Już ktoś zgłaszał takie zapotrzebowanie.
Możliwe, że pojawi się w aktualizacji jako opcja konfiguracyjna.
Tuti
Posty: 50
Rejestracja: ndz sty 28, 2018 11:02 am

Byłoby to bardzo pożądane. W tej chwili trzeba wysterować monostabilnie wejście przez sporo dłuższy czas, niż w EXTA-FREE. Trzeba powtórzyć "dłuższe naduszenie" łącznika mono, gdyż za pierwszym razem przeważnie nie udaje się wysterować wyjścia.

Pozdr.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tuti pisze: pn sty 29, 2018 10:48 am Byłoby to bardzo pożądane. W tej chwili trzeba wysterować monostabilnie wejście przez sporo dłuższy czas, niż w EXTA-FREE. Trzeba powtórzyć "dłuższe naduszenie" łącznika mono, gdyż za pierwszym razem przeważnie nie udaje się wysterować wyjścia.

Pozdr.
Wyslij na priv-a adres email na którym masz zarejestrowane konto w cloudz-ie to udostępnię Ci update do testów zawierający możliwość zmiany sposobu obsługi wejścia
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

OK...
Aby uzyskać funkcję zmiany obsługi wejścia monostabilnego musisz uaktualnić firmware min do wersji 2.6.
W celu aktualizacji modułu musisz:

1. Przełączyć moduł w tryb konfiguracji przytrzymując przycisk config przez min 5 sek. lub (bez demontażu) przełączyć światło w miarę szybko 10 razy on/off.
2. Połączyć się z siecią WiFi o nazwie rozmoczynającej się od ZAMEL-ROW-02
3. Otworzyć stronę konfiguracyjną pod adresem http://192.168.4.1
4. Odnaleźć opcję konfiguracyjną "Firmare update"
5. Zmienić "NO" na "YES"
6. Kliknąć "Save"
7. Wyjść z trybu konfiguracji naciskając przycisk który jest na wejściu lub przycisk CONFIG
8. Zaczekać, aż moduł połączy się z cloudem i się uaktualni (zacznie szybko migać)

Po poprawnej konfiguracji w cloudzie zauważysz zmianę wersji na nowszą

W celu zmiany sposobu obsługi przycisku monostabilnego należy:

1. Przełączyć moduł w tryb konfiguracji przytrzymując przycisk config przez min 5 sek. lub (bez demontażu) przełączyć światło w miarę szybko 10 razy on/off.
2. Połączyć się z siecią WiFi o nazwie rozpoczynającej się od ZAMEL-ROW-02
3. Otworzyć stronę konfiguracyjną pod adresem http://192.168.4.1
4. Odnaleźć opcję konfiguracyjną "Monostable trigger"
5. Zmienić "ON RELEASE" na "ON PRESS"
6. Kliknąć "Save"
7. Wyjść z trybu konfguracji naciskając przycisk który jest na wejściu lub przycisk CONFIG

Daj znać jak Ci poszło
Tuti
Posty: 50
Rejestracja: ndz sty 28, 2018 11:02 am

Hej,

Update wykonany na testowych Zamelach. Funkcja ON PRESS/RELEASE ustawiona.
Jak na razie wszystko działa prawidłowo. Będę testował dalej.

Dzięki wielkie za pomoc. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”