Komunikacja z MQTT

Sterownik dwukanałowy
expart
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 15, 2018 8:10 am

Czołem,

mam nadzieję, że nie zostanę zlinczowany za ten post.

Automatyka domowa którą realizuję u siebie wykracza trochę poza obecne możliwości Supli. W związku z tym mam pytanie - czy jest możliwość skomunikowania w jakiś sposób ROW-2 (i ROW-1 też) z brokerem MQTT? Jeśli nie czy jest :oops: możlwiość zmiany softu w ROW-1/2 ?

Za wszelkie info będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam,
Przemek.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18350
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz zmienić soft, ale wcześniej musisz otworzyć obudowę co wiąże się z utratą gwarancji
expart
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 15, 2018 8:10 am

To mnie nie bardzo boli. Docelowo bym zlokalizował złącze programatora i później tylko frezował otwór nad, wydrukował zaślepki i po sprawie (może ktoś ma zdjęcie płytki w ROW-02?).

A wiesz może jakie tam jest złącze programatora? Coś mi świta w głowie, że gdzieś widziałem, że jest to TC2030, które przyznam się szczerze nie wiem nawet jak ugryźć.

Moim marzeniem jest aby jednak Supla serwer "potrafiła" MQTT.. Podoba mi się interface, byłby prosty dla żony czy dzieciaków a bardziej zaawansowaną automatyzację robiłbym na zewnątrz.. O. albo w ogóle jakiś dodatkowy malutki device typu SERV-01 (może oparty na ESP32?) na którym by chodziła sobie Supla serwer, jak padnie "pełna" automatyzacja to podstawowe rzeczy gadałyby sobie z mikroserwerkiem i chodziły dalej.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18350
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Pomyślimy o jakiejś integracji z poziomu serwera
Misiu
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 25, 2018 12:01 pm

@expart świetny pomysł :)
Idealnie gdyby SRW-01 pozwalało na konfigurację brokera MQTT.
Rozglądam się za prostym systemem automatyki do domu.
Chciałbym przede wszystkim rozpocząć przygodę z automatyką.
Postawiłem u siebie OpenHab'a z MQTT i powoli dodaję sensory z komunikacją po MQTT.
Aktualnie szukam sterownika do rolet - SRW-01 wygląda idealnie do tego co chciałbym zrobić, ale tak jak kolega nie chciałbym używać go tylko z suplą, ale rozbudować logikę w OpenHab'ie - chcę dodać obsługę czujników temperatury i nasłonecznienia.

@pzygmunt idealnie gdybym mógł skonfigurować MQTT na SRW-01 (i innych sterownikach).
Dzięki temu wszystkie urządzenia ZAMEL stałyby się w pewnym stopniu niezależne od SUPLA (bo można by je kontrolować za pomocą MQTT).
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18350
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Na chwilę obecną nie wchodzi w grę
alakdae
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 27, 2018 12:57 pm

Są plany na integrację MQTT z serwerem?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18350
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

alakdae pisze: śr sie 01, 2018 10:12 am Są plany na integrację MQTT z serwerem?
Nie ma
splatch
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 18, 2018 10:51 am

Gwoli informacji - od OpenHaba 2.4, który wyszedł wczoraj jest możliwość osadzenia brokera mqtt, tak że nie trzeba dodatkowego procesu tylko pod to. W 2.4 weszła też nowa wersja integracji z mqtt, która pozwala na skonfigurowanie wszystkiego przez UI.

Zatem korzystając z dodatku supla-openhab można spokojnie przeprowadzić mapowanie mqtt - supla.
Integracja z openHAB -
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”