ROW-01 ROW-02 - Czas naciśnięcia przycisku fizycznego.

Sterownik dwukanałowy
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

szakal517 pisze: czw lut 21, 2019 11:00 am To wiele tłumaczy Panie Lucas. U mnie akurat wszyscy naciskają ten przycisk mega krótko. Dodam, że w sutuacji gdy do wyłącznika podchodzi dziecko, które ledwie na palcach do niego dostaje, to nie naciska, tylko uderza przycisk - nie ma szans zawiesić światła.
Nie chodzi tu o sekundę czy dwie. Ciężko to zmierzyć, ale obstawiam że trzeba przytrzymać jakieś 300ms. 100ms byłoby idealnie.
To może inaczej. Czy do tego ROW'a (nie wiem czy mówisz tu o ROW-01 czy 02) masz podłączony tylko jeden przycisk? Bo jeśli jeden, to może zamień ten "dzwonkowy" na normalny bistabilny. Wtedy unikniesz problemu z dzieckiem, które ledwo co dotyka łącznika szybkim ruchem przełączy go. Ale jak nie sięga, to problem będzie w drugą stronę go przełączyć.

Może użyj Supla Button? @michael pisał, że tak miał, gdy dzieci nie dosięgały do światła w łazience.
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Lucas pisze: czw lut 21, 2019 12:22 pm Może użyj Supla Button? @michael pisał, że tak miał, gdy dzieci nie dosięgały do światła w łazience.
Ano polecam rozwiązanie, do dzisiaj się spisuje bez zarzutu 8-)

Link do tego ustrojstwa:
viewtopic.php?p=24661#p24661
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tuti
Posty: 50
Rejestracja: ndz sty 28, 2018 11:02 am

szakal517 pisze: czw lut 21, 2019 11:00 am Ciężko to zmierzyć, ale obstawiam że trzeba przytrzymać jakieś 300ms. 100ms byłoby idealnie.
Dokładnie tak. 100ms może max 200ms.
U mnie domownicy próbują się uczyć, choć i mi czasami się zdarza za krótko nacisnąć przycisk.
Opcja z wyborem czasu byłaby super. Każdy mógłby dostosować wtedy konfigurację do własnych potrzeb i panujących warunków w okolicy urządzenia.
szakal517
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 28, 2019 6:57 pm

Ja używam tylko row-02. Mam ich 9 sztuk. Tam gdzie to pasuje mam łączniki bistabilne i tam jest ok.
Tam gdzie mam monostabilne to muszą takie zostać.

Z dodatkowych obserwacji dodam, że ja sam czasem włączam światło dopiero za drugim razem. Są sytuacje gdzie niosę w rękach coś ciężkiego i włączam światło łokciem - wtedy już jest większy problem.

Tak czy siak cierpliwie czekam :-)
szakal517
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 28, 2019 6:57 pm

Odświerzam temat...
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Pamiętam...
szakal517
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 28, 2019 6:57 pm

Być może coś wiadomo w sprawie?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Podaj e-mail na którym masz konto to Ci udostępnię nieoficjalny update. (I ile chcesz przetestować). E-mail wyślij na priv-a.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Każdy kto jest chętny na testy nowej wersji firmware-u umożliwiającej zmianę czułości przycisków monostabilnych proszę o kontakt na priv-a.

*)
Wersja 2.7.9.
Największą czułość uzyskuje się gdy "Sensitivity of monostable inputs" ustawione jest na "HIGH", a
"Monostable trigger" na "ON PRESS".
Czas w tej konfiguracji potrzebny na reakcję przycisku skrócony jest o 50% w stosunku do czułości "NORMAL".
szakal517
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 28, 2019 6:57 pm

U mnie działa elegancko.
Teraz trzeba się postarać żeby za szybko nacisnąć.
Aktualizacja pierwsza klasa.
Dziękuję i 4.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”