ROW-02 problem działania w trybie monostabilnym

Sterownik dwukanałowy
Awatar użytkownika
Wojt.B
Posty: 13
Rejestracja: wt mar 13, 2018 3:12 pm
Lokalizacja: Kraków

Dzień dobry,

Sytuacja ma się następująco.
Posiadam 3 włączniki monostabilne. Pierwszy i trzeci patrząc od góry zapięte są z ROW-02, środkowy natomiast z SLW-02. Każdy włącznik steruje osobnym obwodem oświetlenia.

Obrazek

Rozmieszczone są od siebie w odległości 30cm w puszkach natynkowych. Moduły skonfigurowane na włączniki mono czyli dzwonkowe.

Obrazek

Problem jest taki ze włączając włącznik nr1 potrafi nie za każdym razem wręcz losowo załączyć obwód na włączniku nr2
to samo dzieje się z włącznikiem nr3 losowe włączenie obwodu nr2 do którego zapięty jest SLW-02.

Losowe zapalanie obwodu 2 jest tylko wtedy jak ROW skonfigurowany jest na przyciski monostabilne czy to na jednym czy na dwóch kanałach.
W konfiguracji 2x bistabilnej działa prawidłowo zapala i gasi ten obwód do którego jest przypisany czyli 1 i 3 patrząc na włączniki.

SLW-02 nie ma wpływu na pozostałe obwody steruje tym co ma sterować nie załącza losowo obwodu 1 lub 3.

Zakłócenia ? ale tylko na trybie monostabilnym w ROW?
Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Upewnij się, że sterowanie masz L-em, a nie N-em. Sprawdź tez czy nie ma tam podświetlenia.
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Te włączniki monostabilne Ospel Fala nie mają podświetleń.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
Wojt.B
Posty: 13
Rejestracja: wt mar 13, 2018 3:12 pm
Lokalizacja: Kraków

Sprawdziłem jeszcze raz
włączniki są normalne nie kupowałem nawet z podświetlaniem bo wiadomo są problemy.
tak wygląda od środka
ObrazekObrazek

Instalacja
Obrazek

Z mojej perspektywy wygląda na prawidłowe połączenie, poza obróconymi kanałami w ROW nie zauważyłem nic innego

Moduł zasilony L i N wpięte
wł1 i wł3 prąd wchodzi brązowym i wychodzi niebieskim który dalej wraca do in1 i in2 w ROW
Out1 i out2 z ROW wychodzi brązowy który wchodzi na lampy św1 i św3 niebieski wraca do głównego N

Resetowałem sieć, przypisywałem od nowa moduły do konta, przeniosłem moduł w inne miejsce aby nie był w gąszczu kabli, bez skutku.
Wpadła mi na myśl jeszcze jedna rzecz w miejscu gdzie są moduły łączą się z siecią rozszerzoną przez repeater jeśli to ma jakieś znaczenie.

Moje pomysły co może być nie tak chyba się skończyły.
Zostały mi tylko dwa rozwiązania albo zmienić włączniki na bistabilne albo kupić drugi ROW i zobaczyć czy będzie zachowywał się tak samo.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz rozrysować do tego jakiś schemat ?
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

Usuń sprężynę i będzie bistabilny

Remove the spring and it will be bistable
CHvRr1B_LI.jpg
CHvRr1B_LI.jpg (71.87 KiB) Przejrzano 5533 razy
Awatar użytkownika
Wojt.B
Posty: 13
Rejestracja: wt mar 13, 2018 3:12 pm
Lokalizacja: Kraków

pzygmunt pisze: śr kwie 10, 2019 11:12 am Możesz rozrysować do tego jakiś schemat ?
Proszę schemat
Obrazek
elmaya pisze: śr kwie 10, 2019 12:06 pm Usuń sprężynę i będzie bistabilny

Remove the spring and it will be bistable

CHvRr1B_LI.jpg
Dzięki za wskazówki ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jedyne co mi przychodzi do głowy to "drżący" styk. Spróbuj na próbę podłączyć jakiś przycisk monostabilny (dzwonkowy) innej firmy.
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Sam korzystam z tego osprzętu.
Jestem w trakcie składania, pogoda mnie troszkę wyhamowała. A w dodatku 4CH Pro zgubił mi WiFi - pewnie przez nadmiar kabli.
Ale u mnie działają prawidłowo, fakt jeden steruje Sonoffem 4CH Pro - dolutowane przewody pod mini przycisk, a drugi steruje kanapką z Weomos D1 mini.
U mnie na szybkie naciśniecie nie reaguje, ale chwile przytrzymany i jest OK.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”