Konfiguracja ROW-2 i ROW-04M

Sterownik dwukanałowy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

ROW nie jest do sterowania bramą i takie pomysły nie będą wspierane.
marwint
Posty: 45
Rejestracja: wt sty 19, 2021 6:55 pm

Dobrze, dziwne, ale ok.

W takim razie to nie do bramy. Założyłem bramę z wielkim skoblem, bez napędu. Brama nie istnieje, there is not spoon.

Zmiana planów.
Mam silnik 400V, który załącza sprężarkę w warsztacie. Potrzebuję ustanowić harmonogram jej pracy, bo utrzymuje mi ciśnienie w hydroforze od tryskaczówki. Wykorzystuję do tego ROW-2, bo poza harmonogramem mam potrzebę włączenia/wyłączenia zdalnego, bo np. w tym momencie przeszkadza sąsiadowi pomimo założonego harmonogramu że powinna pracować. Taki sponton, jego córka uczy się teraz gry na skrzypcach, dzwoni sąsiad że przeszkadza mu hałas, prosi o wyłączenie. ROW-2 mi to umożliwia.

Wykorzystując wcześniejszy schemat, z tym że zamiast brama1 mamy styk załączający cewkę stycznika z podtrzymaniem, natomiast brama 2 to styk NC który po wybraniu rozłączy podtrzymanie, czyli wyłączy silnik.

Więc SBW się nie nadaje, bo nie występuje nic poniżej 230V. ROW-2 jest ok, tylko potrzebuję żeby załączenie było chwilowe.
Pozdrawiam,
Marcin
marwint
Posty: 45
Rejestracja: wt sty 19, 2021 6:55 pm

Pomijając kwestie ze sprężarką - ROW-2 ma przeznaczenie do oświetlenia. Mam wykonaną w pełni instalację elektryczną, jedyne miejsce, gdzie mogę coś zrobić, to przekaźnik bistabilny do oświetlenia w bardzo małej szafie, tylko ROW się mieści. Potrzebuję więc zasymulować przycisk fizyczny który załączy przekaźnik bistabilny.

Moc zbyt duża, żeby wykorzystać styki ROW-2, musi pozostać przekaźnik bistabilny.
Pozdrawiam,
Marcin
marwint
Posty: 45
Rejestracja: wt sty 19, 2021 6:55 pm

No cóż, zawiodłem się, i to bardzo.

Brak rzetelnego wsparcia czy wyjaśnienia bo "ROW-2 nie służy do sterowania bram", i to pomimo, iż wykazałem że rozwiązanie na zasadzie przycisku jest przydatne w wielu innych sytuacjach, również dedykowanych bezpośrednio dla tego urządzenia(oświetlenie).

Wystarczyło wskazać jak ustawić to wejście na bistabilne lub po prostu odpowiedzieć że w tym urządzeniu nie ma takiej możliwości. Miałoby to jakąś klasę. Po tej nie-informacji nie wiem nic, bo może to nawet jest przystosowane do takiej pracy, i można to tak ustawić w jakichś niestandardowy sposób. Tylko nikt nie chce odpowiedzieć, bo nie.

Dla mnie temat zamknięty, niesmak pozostaje. Taka ignorancja "bo tak". Przykre.
Pozdrawiam,
Marcin
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1793
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Nie wspieramy na forum niekomercyjnych zastosowań naszych urządzeń. To czym będziesz sterował jest Twoją sprawą, ale nikt nie weźmie odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe z powodu zastosowania do sterowania urządzenia do tego nie przeznaczonego.
Z powodu ogromu pracy u @Przemysław oraz u mnie nie byliśmy w stanie tak szybko odpowiedzieć na Twoje zapytanie (nie jesteś sam).
Czy czytałeś instrukcję dla ROW-02m oraz ROW-04m?
Oba urządzenia mają możliwość wyzwalania z przycisku monostabilnego oraz bistabilnego. To czy wyzwalanie jest za pomocą przekaźnika nic nie zmienia. Informuję, że wszystkich zmian w podłączeniu oraz samym podłączeniu urządzenia powinna dokonać osoba z uprawnieniami.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
marwint
Posty: 45
Rejestracja: wt sty 19, 2021 6:55 pm

Dziękuję za odpowiedź, mam szacunek do tego forum, ale argumentacja była chybiona, co wykazałem. Ja nie prosiłem o poparcie swoich rozwiązań, ten temat od początku jest tylko o przycisku.
miroph pisze: czw sty 28, 2021 7:44 am Czy czytałeś instrukcję dla ROW-02m oraz ROW-04m?
Oba urządzenia mają możliwość wyzwalania z przycisku monostabilnego oraz bistabilnego. To czy wyzwalanie jest za pomocą przekaźnika nic nie zmienia. Informuję, że wszystkich zmian w podłączeniu oraz samym podłączeniu urządzenia powinna dokonać osoba z uprawnieniami.
Czytałem i tam nie ma nic konkretnego. A przynajmniej w tym co jest dołączone do urządzenia:
row-02m-instrukcja.pdf
(1.13 MiB) Pobrany 71 razy
Więc całość się sprowadza do informacji jak to ustawić na przycisk - rzeczywiście w tabeli jest że tak może pracować, ale nie ma takiego ustawienia poprzez supla.cloud.
Pozdrawiam,
Marcin
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1793
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Więc kończąc bezsensowne przepychanki:
Wchodzisz w tryb konfiguracji urządzenia za pomocą przycisku CONFIG przytrzymując go przez 5 sekund. Łączysz się z AP naszego urządzenia. Z przeglądarki wchodzisz na adres 192.168.4.1 i otwiera się strona konfiguracyjną gdzie możesz zmienić typ zastosowanego łącznika. Na koniec SAVE i wyjście z trybu konfiguracji naciskając przycisk CONFIG lub resetując zasilanie.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8264
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

marwint pisze: czw sty 28, 2021 9:10 am Więc całość się sprowadza do informacji jak to ustawić na przycisk - rzeczywiście w tabeli jest że tak może pracować, ale nie ma takiego ustawienia poprzez supla.cloud.
Mi się wydaje, że cały czas jest tu zamieszanie w słowach: wejście, wyjście, przycisk, bistabilny, monostabilny.
Pisząc "wejście", "przycisk", to naturalne jest przyjmowanie, że chodzi Ci o wejścia IN1, IN2 w ROW, które można skonfigurować jako wejścia/przyciski monostabilne/bistabilne, które służą do sterowania ROW-em. Do tych wejść najczęściej podłącza się przycisk. Większość modułów Zamela pozwala na skonfigurowanie tych wejść po przejściu do trybu config i ustawienia tego na stronie 192.168.4.1.

Natomiast czytając posty, mam wrażenie, że Tobie nie chodzi o "wejście", czy "przycisk", tylko o konfigurację wyjścia/przekaźnika, który jest w ROW. Tego już nie skonfigujesz w taki sposób jak piszesz. Natomiast używasz mylnych sformułowań, więc dostajesz mylne odpowiedzi, bo ciężko zrozumieć o co pytasz.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
marwint
Posty: 45
Rejestracja: wt sty 19, 2021 6:55 pm

klew pisze: czw sty 28, 2021 9:27 am Natomiast używasz mylnych sformułowań, więc dostajesz mylne odpowiedzi, bo ciężko zrozumieć o co pytasz.
Wydaje mi się że jednak stosowałem dobre sformułowania, chyba w ostatnim dopiero coś namieszałem. I to wyszło nawet na początku dyskusji o czym rozmawiamy, pierwsze posty. Ważne że to już za nami.

Reasumując:
Wyjście sobie zrobiłem urządzeniami zewnętrznymi i to już ogarnięte. Sprowadzając to do Waszej aplikacji, konkretnie potrzebuję żeby było tak:
Screenshot_20210128_103605_org.supla.android.jpg
Screenshot_20210128_103605_org.supla.android.jpg (190.68 KiB) Przejrzano 1729 razy
Obecnie jest tak:
Screenshot_20210128_103614_org.supla.android.jpg
Screenshot_20210128_103614_org.supla.android.jpg (190.14 KiB) Przejrzano 1729 razy
Jeżeli dobrze rozumiem, ustawienie poprzez tryb konfiguracyjny to właśnie spowoduje, czy da tylko możliwość podłączenia fizycznego przycisku pod in1/in2?.
Pozdrawiam,
Marcin
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8264
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

marwint pisze: czw sty 28, 2021 9:43 am Jeżeli dobrze rozumiem, ustawienie poprzez tryb konfiguracyjny to właśnie spowoduje, czy da tylko możliwość podłączenia fizycznego przycisku pod in1/in2?.
Nie, nie da się zmienić konifguracji "wyjścia przekaźnika" w konfiguracji modułu ROW.
Tam jest możliwość konfiguracji wejścia/przycisku, który podłącza się do IN1 i IN2.

Nie da się też uzyskać takiego efektu dla ROW jak pokazałeś na pierwszym zdjęciu z modułu do bram. Ten moduł nie jest do bram i nie wspiera takiej funkcji.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”