Kontrola modulu row 2 poprzez internet.

Sterownik dwukanałowy
Skorpio117
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 22, 2021 2:56 pm

Witam jestem swiezy w temacie a mianowicie w dniu dzisiejszym zainstalowalem pierwszy modul row 2. Od samego poczatku problemy gdyz w aplikacji na smartfonie nie znajdowalo mi urzadzenia i musialem recznie wpisac dane konfiguracyjne poprzez strone 192.166.4.1 i reczne wpisane nazwy sieci, hasla, adresu email i serwera. Wtedy dopiero w aplikacji ukazaly sie dwa obwody do kontroli oswietlenia. I teraz moje pytanie czemu nie moglem tego znalezc z poziomu aplikacji czy to wina wifi. A drugie pytanie jak wlaczyc aplikacje np bedac poza domem ale majac polaczenie internetowe i korzystac z tego modulu np z drugiej strony Polski. Teraz nie moge sie zalogowac do aplikacji widac ekran startowy i laczenie.
Skorpio117
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 22, 2021 2:56 pm

Przepraszam jesli zdublowalem temat ale szukalem i nie znalazlem odp na moje pytania.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Posiadasz touter Tenda ?
Co "pokazywał" kreator dodawania ?
Jaki smartfon ?
Używasz w smartfonie ustawień zaawansowanych ?

Poza siecią domową smartfon powinien się łączyć z chmura bez problemowo.
Masz tam jakiegoś firewalla ?
Może ustawienia w telefonie nie dają dostępu do sieci GSM ?
Skorpio117
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 22, 2021 2:56 pm

Smartfon to Redmi note 8 pro. Jak klikalem w dodaj nowe urzadzenie w aplikacji to po krotkim przeszukiwaniu wyskakiwal komunikat ze przekroczono czas oczekiwania wifi czy cos w tym stylu. Co to jest toutrmer tenda. Przy wlaczeniu aplikacji poza siecia wifi wyskakuje ekran laczenia i tak do wiecznosci
Skorpio117
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 22, 2021 2:56 pm

Na tel nie mam zandego firewalla
Skorpio117
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 22, 2021 2:56 pm

A czy musze wpisywac te ustawienia zaawansowane w aplikacji? Bo w momencie dodawania irzadzenia gdy mialem je wppisane tzn. spisane z przegladarki po zalogowaniu na swoj profil to wyskakiwal komunikat ze nie moga buc wpisane. Moze to przekazuje pokretnie ale nowy to temat dla mnie
Skorpio117
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 22, 2021 2:56 pm

A moze ja po prsotu zle skonfigurowalem od poczatku. Jak sie loguje na strone supla.Org to wyskakuje strona aby wpisac dane "Poniższe dane wprowadź w ustawieniach Twojego urządzenia sterującego (urządzenie we/wy)." -podpisane jako supla-dev i nizej dane do wpisania w smartfonie.
I teraz pytanie co to jest to supla dev i gdzie wpisac te wyzej podane dane. Albo ja jestem tepy albo po prostu za trudne to
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3940
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Chodzi o router firmy Tenda.

Czy jak jesteś ze smartfonem poza domem (siecią Wi-Fi) to działa Ci na nim dostęp do sieci Internet? Otwierają się w przeglądarce strony www?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Skorpio117
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 22, 2021 2:56 pm

Tak oczywiscie. Teraz jestem poza domem normalnie korzystam z internetu. W domu mam kamery ktore sa polaczone poprzez wifi i mam do nich dostep piprzez internet. Tak tez chcialem miec z tym modulem. Zalogowalem sie na stronie supla. org ale tam jest multum jakichs opcji, lokalizacji, kont klienckich. Itp. Dla mnie to czarna magia myslalem ze dziala to na zasadzie instalacji aplikacji na samrtfonie znalezienia urzadzenia i udostepnienia dostepu. Ale widze to wyzsza polka. Tak czy inaczej bedac poza domem nie moge nawet wlaczyc aplikacji gdyz pokazuje sie tylko ekran stsrtowy i napisane jest laczenie pod spodem mam przycisk ustawienia ktory jak klikne to wyskakuje okno z adresem email moim, ew zalozeniem nowego konta i zakladka ustawienia zaawansowane ktora mam odznaczona
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Dziś odezwał się do mnie znajomy z podobnym problemem. Aplikacja nie łączy się z serwerem poprzez mobilny internet. W jego przypadku to Premium Mobile.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”