Supla - przełącznik fizyczny samoistne załączanie

Sterownik dwukanałowy
carnecik
Posty: 38
Rejestracja: sob sty 19, 2019 12:53 pm

Hej, mam taki oto problem z jedną z moich supli....otóż w sypialni w puszcze zamontowana jest supla ROW-2 działa już kilka ładnych lat.. . Pytanie jest takie? Czy komuś z was zdążyło się że po naciśnięciu przycisku fizycznego na ścianie do wyłączenia światła poprzez suple... Światło gasło ale odrazu zapalało się ponownie? Chodzi o to ze czasami wyłączać światło bez problemu ono gasnie i jest ok.. .używając apki supli... Działa znakomicie... Ale kiedy wychodzę z sypialni i naciskam klawisz fizycznie... Potrafi się wyłączyć po czym po sekundzie albo mniej. .. Włączyć z powrotem.. .I czasem zdaza się tak że dzieje się to kilka razy pod rząd.. Czyli stoisz i naciskasz ten włącznik góra dół żeby wreszcie zgaslo? WTF?
7 x ROW-02
1 x Wemos DS18 + DTH
2 x Lolin LED RGBW
2 x SONOFF BASIC R3 RF
1 x SONOFF Touch T3
1 x Supla GATE MODULE
1 x Wyświetlacz Gui Generic Lolin
1 x DIW-01
1 x MEW-01
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jaki łącznik ? Czy jest w nim podświetlenie ?
Monostabilny czy bistabilny ? Która wersja oprogramowania ? Czy zmieniałeś czułość wejścia ? Sprawdzałeś zaciski. Może coś się poluzowało?
carnecik
Posty: 38
Rejestracja: sob sty 19, 2019 12:53 pm

Zwykły przełącznik podwójny do światła montowany do puszki. Podwójny, bistabilny ver. 2.7.24. Czułość wejścia? Nie wiem o co chodzi i nic nie zmieniałem. Sprawdzałem zaciski i wszystko jest ok. Dodam też że dzieje się to tylko na jednym kanale tzn z drugiego przycisku żyrandol zapala się i gasnie prawidłowo tylko ten pierwszy pod którym jest światło sufitowe.
7 x ROW-02
1 x Wemos DS18 + DTH
2 x Lolin LED RGBW
2 x SONOFF BASIC R3 RF
1 x SONOFF Touch T3
1 x Supla GATE MODULE
1 x Wyświetlacz Gui Generic Lolin
1 x DIW-01
1 x MEW-01
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zamień przewody na wejściach miejscami i obserwuj czy objaw pozostanie nadal na tym samym kanale czy zacznie się pojawiać na drugim.
Upewnij się, że L nie jest zamienione z N. Ustawienia czułości można sprawdzić na 192.168.4.1. Możemy też spróbować uaktualnić do wersji beta 3.0.0
carnecik
Posty: 38
Rejestracja: sob sty 19, 2019 12:53 pm

Ok, sprawdzę i dam znać.
7 x ROW-02
1 x Wemos DS18 + DTH
2 x Lolin LED RGBW
2 x SONOFF BASIC R3 RF
1 x SONOFF Touch T3
1 x Supla GATE MODULE
1 x Wyświetlacz Gui Generic Lolin
1 x DIW-01
1 x MEW-01
carnecik
Posty: 38
Rejestracja: sob sty 19, 2019 12:53 pm

A więc wyciągnąłem ją całą z gniazdka odpiąłem od wszystkich kabli, poukładałem kable i spiąłem na nowo i teraz wszystko jest prawidłowo :) czy możliwe jest że przez nadmierny "ucisk" przełącznika na obudowę supli mogło się coś takiego wydarzyć? teraz ma więcej miejsca ale wcześniej była dość mocno "upchnięta" na siłę i zblokowana przełącznikiem od światła.
7 x ROW-02
1 x Wemos DS18 + DTH
2 x Lolin LED RGBW
2 x SONOFF BASIC R3 RF
1 x SONOFF Touch T3
1 x Supla GATE MODULE
1 x Wyświetlacz Gui Generic Lolin
1 x DIW-01
1 x MEW-01
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Raczej przy upychaniu jakiś zacisk się poluzował.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”