ROW-2 - jako przekaźnik monostabilny

Sterownik dwukanałowy
NIEBO!
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 31, 2021 4:25 pm

Witam!

Mam uruchomiony moduł ROW-2 z podstawową funkcjonalnością starowania przez IN, aplikację kliencką czy harmonogram (wszystko działa pięknie), ale apetyt rośnie w miarę jedzenia :) Zastanawiam się czy można go przerobić tak (najlepiej programowo, skryptem czy konfiguracją) żeby jeden z kanałów załączał przekaźnik tylko na np 1s (ja potrzebuję jedną sek albo nawet 0,5s, ale może ktoś potrzebowałby taką funkcjonalność na inny czas). Potrzebuję to do sterowania bramą garażową gdzie potrzebny jest krótki impuls.

Nie jestem leniem :) Wiem, że istnieje dedykowany sterownik bramowy SBW-02, ale... wiem też, że mógłbym uzyskać taką funkcjonalność np modułem czasowym PCS-517 od F&F (https://www.fif.com.pl/img/cms/katalogi ... log_PL.pdf) i skorzystać z programu P15, ale ten sterownik kosztuje więcej niż SBW-02 gdzie osiągnę to samo, a mam dodatkową "inteligentną skrzynkę :)

Tak czy inaczej wychodzę z założenia że jeżeli w ROW-2 są dwa kanały to po co kupować kolejny moduł SBW-02 jak może wiecie jak to zrobić i się tą wiedzą podzielicie. Albo inne rozwiązanie poza PCS-517 - dużo łatwiejsze i tańsze ...

Pozdrawiam i jednocześnie witam, bo to mój pierwszy post :)
Ostatnio zmieniony ndz sty 31, 2021 6:10 pm przez NIEBO!, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zastosuj SBW lub jakiś moduł DIY. ROW nie jest przeznaczony do sterowania bramą. 230v i brak separacji galwanicznej na zasilaniu.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Krótko: NIE DA SIĘ.
Sterowanie bramą ROW-02 napięciem 230V (nawet poprzez dodatkowe przekaźniki) to proszenie się o kłopoty.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
NIEBO!
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 31, 2021 4:25 pm

Ale błyskawicznie tu odpowiadacie :) Dzięki :)
Robert Błaszczak pisze: ndz sty 31, 2021 6:00 pm Krótko: NIE DA SIĘ.
Sterowanie bramą ROW-02 napięciem 230V (nawet poprzez dodatkowe przekaźniki) to proszenie się o kłopoty.
Nawet stosując dodatkowy np. PK-1P-230V czy PEM-01. Możesz krótko uzasadnić dlaczego kłopoty? Przecież to byłby wtedy zwykły styk.... a ja nie potrzebuję kontroli zamknięcia w niej, albo sterowania harmonogramem.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Nie wspieramy na forum niekomercyjnych zastosowań naszych urządzeń. To czym będziesz sterował jest Twoją sprawą, ale nikt nie weźmie odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe z powodu zastosowania do sterowania urządzenia do tego nie przeznaczonego.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jak nie chcesz SBW to zainwestuj w Yunshana. Wyjdzie taniej niż PK-1P-230V
NIEBO!
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 31, 2021 4:25 pm

1.Nadal nie rozumiem. Skoro ROW-02 wystawiłby L na wyjście na 1sek, a to wysterowałoby przekaźnik 230V np PEM-01 to mam i separację galwaniczną i funkcjonalność zwykłego przycisku, który pod bramę jak najbardziej podłączyć można, Pisze o tym producent w swojej instrukcji, sprawdziłem, działa. Nie upieram się przy swoim zdaniu za wszelką cenę jednak nie rozumiem za co ktoś miałby brać w tym przypadku odpowiedzialność... to tak trochę jakby dziecku zabronić z klocków LEGO zbudować koparkę zamiast dźwigu... bo zestaw przecież dźwig... musimy kupić dziecku KOPARKĘ?!?

Przepraszam, może zbyt entuzjastycznie i optymistycznie podszedłem do tego tematu, ale widząc różne skrypty, sceny oparte na funkcjach warunkowych itd stwierdziłem, że może się da...

2. A może w drugą stronę. SBW zmusić do pracy bistabilnej albo podłączyć pod przekaźnik bistabilny do sterowania odbiornikiem typu "żarówka" ON/OFF. Tylko w tym kanale potrzebowałbym już harmonogram, a to nie będzie brama, więc nie będę miał czujnika zamknięcia i obawiam się że wtedy to nie będzie działać... oj coś czuje, że teraz mnie zlinczujecie :)

pzygmunt pisze: ndz sty 31, 2021 6:26 pm Jak nie chcesz SBW to zainwestuj w Yunshana. Wyjdzie taniej niż PK-1P-230V
O to ciekawe, zaznajomię się z tym modułem bo dopiero poznaję te klocki IoT :) Dzięki pzygmunt
Ostatnio zmieniony ndz sty 31, 2021 6:48 pm przez NIEBO!, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Hej. Nikt Cię nie zlinczuje. Sam stosuje różne rozwiązania za które biorę odpowiedzialność. Ja nie mogę wspierać takich rozwiązań ponieważ kiedy dojdzie to jakiegoś uszkodzenia to wtedy forumowicze mieli by pretensje do mnie.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
NIEBO!
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 31, 2021 4:25 pm

miroph pisze: ndz sty 31, 2021 6:43 pm Ja nie mogę wspierać takich rozwiązań ponieważ kiedy dojdzie to jakiegoś uszkodzenia to wtedy forumowicze mieli by pretensje do mnie.
Rozumiem i szanuję... nie rozumiem tylko co mogłoby się uszkodzić?

Wyjście ROW-02? Nie ... chcę je wyłączyć programowo/skryptem... nie ingerując w firmware, czy tym bardziej w hardware
Wejście bramy? Nie... chcę podłączyć dodatkowo przez PEM-01

Możesz powiedzieć jakie uszkodzenia masz na myśli? Czy nie chodzi Tobie o ten konkretny przypadek tylko o zasadę?
OT:
Naprawdę mam takie podejście, że lepiej do czyszczenia łańcucha w rowerze użyć szczoteczki do zębów za 3zł (oczywiście może być zużyta i niepełnowartościowa, bo potem nie należy już jej używać do celów do jakich stworzył ją producent hihi) niż dedykowanej za 150, której nie kupimy nigdy i przez takie podejście nie będziemy tego łańcucha czyścić. Oczywiście wiem, że znajdzie się mnóstwo przeciwników tego podejścia (niektórzy to nazywają druciarstwem, ja jednak wolę to nazywać zaradnością i przyświeca mi zasada: Gdy się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Ja rozumiem, że lepiej użyć widelca do jedzenia spaghetti niż łyżki (lepiej do bramy styk z SBW niż z ROW+PEM) ale jak mamy tylko łyżkę, to nie musimy przecież być głodni. :)

Trochę epopeja mi się zrobiła... przepraszam.



Bardziej przekonałaby mnie odpowiedź, że nie da się np w żaden (prosty) sposób w 1 sek automatycznie wyłączyć wyjścia ROW, dlatego proponujecie SBW :).
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

NIEBO! pisze: ndz sty 31, 2021 7:09 pm [...] Nie da się np w żaden (prosty) sposób w 1 sek automatycznie wyłączyć wyjścia ROW [...]
I to jest właściwa odpowiedź na Twoje dylematy :lol:
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”