ROW-02 jako zdalny przycisk

Sterownik dwukanałowy
zycho
Posty: 23
Rejestracja: sob paź 10, 2020 5:28 am

Cześć!

Chcę za pomocą jednego z dwóch kanałów dostępnych w ROW-02 załączać zdalnie oświetlenie sterowane H801. Oba urządzenia mam podpięte do chmury. Pytanie: czy da się to zrobić prostszą metodą niż wystawienie linków do kanałów i analizowanie/ zmianę ich stanów skryptem napisanym we własnym zakresie?

Grzegorz
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Po wydaniu cloud-a 2.4 gdzie będzie obsługa wejść ROW zyska 2 dodatkowe kanały, które umożliwią realizacje takiej funkcjonalności.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Możesz spróbować na skryptach fracza zrobić sterowanie światłem na bazie stanu przekaźnika w ROW.

Tylko te skrypty sprawiają wielu wiele niespodzianek ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
zycho
Posty: 23
Rejestracja: sob paź 10, 2020 5:28 am

Wielkie dzięki! "Wyklikałem" scenę i działa. Znakomite narzędzie, te skrypty - https://supla.fracz.com/

A jak będzie natywna obsługa w cloudzie to nie omieszkam sprawdzić.
zycho
Posty: 23
Rejestracja: sob paź 10, 2020 5:28 am

Zbyt optymistycznie podszedłem do tematu - okazuje się, że po utworzeniu sceny, gdzie
"Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów" ma wartość {{state(11111).on}} i
"Warunek wykonania" {{state(11111).on}}
gdzie 11111 to drugi kanał ROW-02 którym steruję lokalnie monostabilnym przyciskiem,
- scena ta jest wykonywana bez przerwy - kilka razy w ciągu minuty powtarza się komunikat "Wykryto zmianę warunku wyzwolenia sceny - wykonuję". Dzieje się tak niezależnie czy stan kanału jest włączony czy wyłączony.
Czy może to wynikać z tego, że ROW-02 mam w cloudzie przypisany do lokalizacji innej niż domyślna?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

zycho pisze: wt lut 09, 2021 11:17 am Zbyt optymistycznie podszedłem do tematu - okazuje się, że po utworzeniu sceny, gdzie
"Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów" ma wartość {{state(11111).on}} i
"Warunek wykonania" {{state(11111).on}}
gdzie 11111 to drugi kanał ROW-02 którym steruję lokalnie monostabilnym przyciskiem,
- scena ta jest wykonywana bez przerwy - kilka razy w ciągu minuty powtarza się komunikat "Wykryto zmianę warunku wyzwolenia sceny - wykonuję". Dzieje się tak niezależnie czy stan kanału jest włączony czy wyłączony.
Czy może to wynikać z tego, że ROW-02 mam w cloudzie przypisany do lokalizacji innej niż domyślna?
Lokalizacja nie ma tu znaczenia. Ogólnie powinno się wykonywać tylko przy zmianie stanu kanału (zmiana on/off, zmiana stanu połączenia z serwerem).
Zobacz co masz w historii kanałów - powinno być pokazane co się zmienia.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
zycho
Posty: 23
Rejestracja: sob paź 10, 2020 5:28 am

klew pisze: wt lut 09, 2021 12:00 pm
zycho pisze: wt lut 09, 2021 11:17 am Zbyt optymistycznie podszedłem do tematu - okazuje się, że po utworzeniu sceny, gdzie
"Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów" ma wartość {{state(11111).on}} i
"Warunek wykonania" {{state(11111).on}}
gdzie 11111 to drugi kanał ROW-02 którym steruję lokalnie monostabilnym przyciskiem,
- scena ta jest wykonywana bez przerwy - kilka razy w ciągu minuty powtarza się komunikat "Wykryto zmianę warunku wyzwolenia sceny - wykonuję". Dzieje się tak niezależnie czy stan kanału jest włączony czy wyłączony.
Czy może to wynikać z tego, że ROW-02 mam w cloudzie przypisany do lokalizacji innej niż domyślna?
Lokalizacja nie ma tu znaczenia. Ogólnie powinno się wykonywać tylko przy zmianie stanu kanału (zmiana on/off, zmiana stanu połączenia z serwerem).
Zobacz co masz w historii kanałów - powinno być pokazane co się zmienia.
W histori kanałów widzę jedynie te zmiany które wywołałem "ręcznie". Nie widzę też zmian stanu połączenia - jest stabilnie.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

zycho pisze: wt lut 09, 2021 12:48 pm W histori kanałów widzę jedynie te zmiany które wywołałem "ręcznie". Nie widzę też zmian stanu połączenia - jest stabilnie.
Pozwól, że zacytuję siebie:
klew pisze: śr lut 03, 2021 5:23 pm Tylko te skrypty sprawiają wielu wiele niespodzianek ;)
;)

Korzystasz z prywatnego serwera, czy publicznego? Jeśli prywatny, to może nie masz aktualnej wersji? Kojarzę, że były jakieś poprawki na wysyłanie wielokrotnie webhooków nawet bez zmiany stanu.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
zycho
Posty: 23
Rejestracja: sob paź 10, 2020 5:28 am

klew pisze: wt lut 09, 2021 12:59 pm
zycho pisze: wt lut 09, 2021 12:48 pm W histori kanałów widzę jedynie te zmiany które wywołałem "ręcznie". Nie widzę też zmian stanu połączenia - jest stabilnie.
Pozwól, że zacytuję siebie:
klew pisze: śr lut 03, 2021 5:23 pm Tylko te skrypty sprawiają wielu wiele niespodzianek ;)
;)

Korzystasz z prywatnego serwera, czy publicznego? Jeśli prywatny, to może nie masz aktualnej wersji? Kojarzę, że były jakieś poprawki na wysyłanie wielokrotnie webhooków nawet bez zmiany stanu.
Szukam przyczyny póki co. Nikt nie mówił, że będzie łatwo ;)

Z publicznego supla.fracz.com v4.1.2.
wsosniak
Posty: 715
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

zycho pisze: wt lut 09, 2021 1:37 pm
klew pisze: wt lut 09, 2021 12:59 pm
zycho pisze: wt lut 09, 2021 12:48 pm W histori kanałów widzę jedynie te zmiany które wywołałem "ręcznie". Nie widzę też zmian stanu połączenia - jest stabilnie.
Pozwól, że zacytuję siebie:
klew pisze: śr lut 03, 2021 5:23 pm Tylko te skrypty sprawiają wielu wiele niespodzianek ;)
;)

Korzystasz z prywatnego serwera, czy publicznego? Jeśli prywatny, to może nie masz aktualnej wersji? Kojarzę, że były jakieś poprawki na wysyłanie wielokrotnie webhooków nawet bez zmiany stanu.
Szukam przyczyny póki co. Nikt nie mówił, że będzie łatwo ;)

Z publicznego supla.fracz.com v4.1.2.
nie szukaj , to nie Twoja wina. Wielu osobom to nie chodzi
To ja jeszcze raz zacytuje:
klew pisze: śr lut 03, 2021 5:23 pm Tylko te skrypty sprawiają wielu wiele niespodzianek ;)
nie ma rzowązania na to
Musisz poczekac , tak jak pzygmunt pisał na cloud 2.4
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”