status rozłączony

Sterownik dwukanałowy
Walrus
Posty: 6
Rejestracja: śr mar 10, 2021 8:14 pm

Witam to mój pierwszy post :)
Nie dalej jak wczoraj zamontowałem swoją pierwszą kostkę ROW-02 wszystko się połączyło bez problemu i można było przełączać światła na ogrodzie ale radość nie trwała zbyt długo bo dzisiaj po chwilowej przerwie w dostawie prądu oba kanały mają status rozłączony i nie mam pojęcia jak je przywrócić do działania - próbowałem bezpiecznikiem i że może wejdą same w ponowną konfigurację ale nic z tego i nie wiem jak ją uruchomić bez wyciągania z puszki kostki a nie chciałbym tego robić bo to mordęga na poczwórnej ramce.
Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możliwe, że Twój router ma jakieś limity. Tak czy inaczej...
Przełącz jeden z modułów w tryb konfiguracji przytrzymując CONFIG przez 5 sek.
Połącz się z siecią wifi emitowaną przez moduł.
Otwórz stronę http://192.168.4.1 i odczytaj co jest w LASt STATE (widoczne w nagłówku).
Walrus
Posty: 6
Rejestracja: śr mar 10, 2021 8:14 pm

Dzięki za odpowiedź.
Rzecz w tym że wszystko jest schowane w puszcze a nie chcę tego rozdzierać - można jakoś wejść w tryb konfiguracji bez manualnego naciskania config?
Nie mogę wejść na stronę konfiguracyjną - witryna nieosiągalna coś robię nie tak czy to działa tylko wtedy gdy kostka jest w trybie konfig?
Będę zobowiązany za podpowiedź
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1773
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

W tryb konfiguracji możesz wejść naciskając 10 krotnie włącznik na ścianie ( jeśli posiadasz). Jeżeli nie to jedynie za pomocą przycisku config w urządzeniu.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zresetuj router i zobacz czy coś się zmieni. Sugeruję też aktualizację modułów do najnowszej wersji. Swoją drogą jaki router posiadasz ? Może ma on limit urządzeń w sieci.
Walrus
Posty: 6
Rejestracja: śr mar 10, 2021 8:14 pm

No tak może reset routera ale na razie nie mogę bo młodzież rozgrywki prowadzi i byłaby awantura :mrgreen:
Asus rt ax92u AiMesh to może uciągnąć znacznie więcej niż jestem w stanie podłączyć.
A tą aktualizację jak odpalić w Claud?
Jestem kompletnie zielony - myślałem że będzie chodzić bezobsługowo a tu pierwszego dnia taki pasztet - z góry dzięki za info.
Walrus
Posty: 6
Rejestracja: śr mar 10, 2021 8:14 pm

miroph pisze: śr mar 10, 2021 9:10 pm W tryb konfiguracji możesz wejść naciskając 10 krotnie włącznik na ścianie ( jeśli posiadasz). Jeżeli nie to jedynie za pomocą przycisku config w urządzeniu.
Dzięki o to chodziło :D Tak kostka jest podłączona pod dwuklapkowy wyłącznik bistabilny - wczoraj wszytko działało i manualnie i przez telefon a dzisiaj prądu brakło i się spsuło i nijak nie mogę odpalić. 10 to 5 włącz + 5 wyłącz czy 10 włącz - na obu klapkach na raz czy na jednej wystarczy?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Na 1 "klapce" 10 przełączeń.
Walrus
Posty: 6
Rejestracja: śr mar 10, 2021 8:14 pm

Dzięki serdeczne !
Super sprawa z tą klapką 10x i od razu wchodzi w tryb connecting. :D
Poszło ale musiałem usnąć moduł w Claud i dodałem go od nowa na innym telefonie usunąłem też aplikację na swoim i po ponownej instalacji i zalogowaniu na konto lokalizacja już tam była i dwie żarówy ze statusem aktywny.

Pytanko tyko, w czym rzecz że nie mogę wejść na stronę 192.168.4.1 coś nie bangla mi w sieci adres jest zarezerwowany wyrzuca mi że witryna jest nieosiągalna.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc zielonemu userowi :) :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To niedobrze, że wszystko pousuwałeś. Teraz nie dojdziemy do tego co poszło nie tak.
Na 192.168.4.1 wejdziesz tylko gdy moduł jest w trybie konfiguracji i połączyłeś się z jego siecią wifi.
Jak problem się powtórzy to napisz i nie wykonuj działań bez konsultacji ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”