Opóźnione załączenie światła, wcześniej flash.

Sterownik dwukanałowy
Kurako
Posty: 12
Rejestracja: sob lut 27, 2021 8:37 pm

Witam.
Od około 2 miesięcy jestem użytkownikiem ROW-02. Na razie jedna sztuka bo reszta leci na sonoff mini i wziąłem do testów.
Problem jest następujący. Na wstępie dodam że problem dotyczy tylko jednego kanału. Drugi działa cały czas prawidłowo.
Półtora miesiąca po instalacji zauważyłem dziwne migotanie żyrandola ledowego po włączeniu. Pomyślałem że żarówka się przepala (mocowanie g9). Ale wyjmowałem do testów wszystkie i cały czas zachowanie takie samo.
Najgorsze jest to migotanie przerodziło się w bardzo dziwny objaw. Opiszę w punktach co się dzieje.
1. Załączam światło a one zamiast się zapalić to robi jednorazowy cwiercsekundowy flash.
2. Wyłączam kanał i ponawiam włączenie - to samo.
3. Zostawiam włączony kanał po flashu
4. Po około 4 minutach wyłączam i załączam i światło się świeci.

Wiem jak to brzmi ale nie bardzo umiem to zrozumieć. Przekaźnik w module cyka w momencie przełączenia.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Sprawdź multimetrem, czy po załączeniu jest normalne 230V. Jeśli jest, a światło nadal nie świeci, to problemu szukałabym gdzie indziej.
Sprawdź też wszystkie śrubki i złączki, czy wszystko poprawnie styka.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Kurako
Posty: 12
Rejestracja: sob lut 27, 2021 8:37 pm

Ok. dodam jeszcze że jak zaswiece światło i nastąpi flash i zostawię włączone to po jakimś czasie się zapali. Jakby się "naładowalo" i potem działa poprawnie chyba że się wyłączy na 15 min to znowu jest to samo... Dziwne jak nie wiem
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1772
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Słaby styk na złączu lampa-sufit lub w puszce. Ledy pobierają tak mało prądu że wszystkie usterki instalacji są odrazy widoczne, poprzez takie migotanie. Przy klasycznych żarówkach nie ma tego efektu, bo "przepalają" kiepskie styki poprawiając ich właściwości.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”