ROW-2 niewidoczny w HomeAssisstant

Sterownik dwukanałowy
Barcik
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 21, 2020 7:33 pm

Witam,
Próbowałem przeszukać forum, ale nie znalazłem chyba rozwiązania mojego problemu.
Jakiś tydzień, dwa temu dodałem do Clouda Supli ROW-2 i 3 sztuki SRW-01. Od razu pojawiły mi się encje w Home Assistant, który jest podłączony do Clouda. Zobaczyłem, ze działa i odłączyłem te cztery moduły. Czekało mnie jeszcze gipsowanie puszek, malowanie, więc wolałem, żeby sobie leżały i czekały na montaż. W HA były te encje zaznaczone jako niedostępne, ale ich nie kasowałem.
Dzisiaj nastąpił ten dzień żeby wszystko zmontować razem. I SRW-01 wszystkie trzy sztuki od razu pojawiły się jako dostępne w HA, natomiast ROW-2 cały czas był niedostępny. W Cloudzie supli jest dostępny i mogę nim sterować.
Próbowałem skasować encje, myślałem, że po ponownym uruchomieniu HA same się pojawią - nie pomogło, skasowałem w Cloudzie, dodałem ponownie - efekt jak wyżej, wyłączałem i włączałem w Cloudzie, nic nie pomogło. W HA skasowałem na chwilę token w konfiguracji, po resecie żaluzje były niedostępne, po podaniu tokena, żaluzje stały się dostępne, ale nadal ROW-2 jest niedostępny.
Próbowałem wgrać snapshot do HA sprzed tygodnia, ale dalej to samo.
Prawdę powiedziawszy kończą mi się pomysły co jeszcze zrobić. W Google Home ROW-2 jest dostępny i mogę nim sterować, więc podejrzewam, że coś jest z HA, ale nie wiem dokładnie co...
Barcik
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 21, 2020 7:33 pm

Dobra. widzę w czym problem...
2021-05-08 17:39:04 WARNING (MainThread) [homeassistant.components.supla] Unsupported function: POWERSWITCH, channel ID: xxxxx
Zmiana z Włącznik zasilania na Włącznik światła po stronie Clouda pomogła. Ale... Wydaje mi się, że wcześniej POWERSWITCH był obsługiwany...
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przez Mqtt połączyłeś ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”