Wiele przełączników a zakłócanie?

Sterownik dwukanałowy
Tpk
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 24, 2021 1:55 pm

Cześć, doinwestowałem ostatnio trochę w mój skromny Smart Home i wybór padł na przełączniki Supli. Natomiast chciałem za jednym razem zrobić cała instalacje na piętrze, wyszło więc 3x Row-2 i 2x Row-1 Zamela tak aby w pełni moc sterować oświetleniem.

Ponieważ na poddaszu mam łatwy dostęp do poszczególnych puszek z mieszkań planowałem zamontować wszystkie 5 przełączników w jednym miejscu (jakiejś większej puszce instalacyjnej) + dorzucić do tego wszystkiego jakiś bezpiecznik.

Zastanawiam się tylko czy Suple nie będą się wzajemnie zakłócać będąc tak blisko siebie. Macie może jakieś doświadczenia z instalacją ich w podobny sposób - jak sprawdza wam się taka instalacja? Dotychczas zazwyczaj trafiały one za gniazdko ale nie wszędzie mam w puszkach aż tyle miejsca a tak mógłbym to rozwiązać w jakimś centralnym miejscu.

Swoją drogą skoro są na rynku dostępne przełączniki wifi to fajnie byłoby również zobaczyć wersję z wyprowadzeniem RJ-45 czy nawet jeden większy z wieloma wyprowadzeniami do centralnego sterowania.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Praktyka pokazuje, że takie zjawisko nie występuje.
tgaweda
Posty: 91
Rejestracja: pn lis 13, 2017 9:21 pm

Czy ktoś z Was spotkał się może z problemem zakłócania pracy SLW-02 przez ROW-02. ROW i SLW mają wspólną fazę zasilającą (oczywiście w przypadku SLW zasilanie transformatorów). Obok SLW wstawiłem dziś ROW-02 i fizyczne przełączanie wejść ROW’a powoduje losowe włączanie i wyłączanie jednego z SLW - nie zawsze i losowo. Ktoś, coś? :?:
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Czy przewód, z łącznika, który wyzwala ROW jest w pobliżu przewodu SLW?
Przyjrzymy się tematowi bliżej. Muszę zbudować taki układ by to sprawdzić.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
tgaweda
Posty: 91
Rejestracja: pn lis 13, 2017 9:21 pm

Tak, przewody DYT od łączników idą razem w jednej bruździe. Przyciski są na dwóch osobnych łącznikach. Moduły oddalone od siebie o około 20cm.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Mam rozumieć, że nie jesteś w stanie odsunąć tych przewodów na próbę?
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
tgaweda
Posty: 91
Rejestracja: pn lis 13, 2017 9:21 pm

Na próbę - tak, odsunę ale nie dziś. Dam znać jak działa.
tgaweda
Posty: 91
Rejestracja: pn lis 13, 2017 9:21 pm

"Odsunąłem" przewody - to znaczy ROW dalej znajdował sie obok SLW a przycisk zamontowałem na krótkich przewodach. Taki układ nie powoduje przypadkowego przełączania obwodów sterowanych przez SLW. A myślałem, że tylko płytę mam indukcyjną :D

Jako ostatecznie rozwiązanie wybrałem jednak montaż ROW w puszce, tam gdzie znajdują się przyciski sterujące i przewodami biegnącymi obok tych sterujących SLW podałem napięcie na ROW. Dodatkową parą wędruje zasilanie oświetlenia. Taki układ też nie powoduje zakłócania SLW.

Co się namęczyłem, żeby upchnąć ROW w standardowej puszce to moje. :roll:
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Trzeba było podkuć puszkę 😉
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Postaram się wywołać u siebie ten problem i poszukam rozwiązania.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”