SRW-01 klika rolet

Sterownik rolet
mikers
Posty: 34
Rejestracja: ndz kwie 23, 2017 7:31 am

Witam wszystkich serdecznie.
Czy do SRW-01 można podłączyć 2-3 rolety o tych samych długościach tak żeby z pozycji programu wspólnie sie zamykały i otwierały (harmonogram) a z pozycji przełączników sciennykch każda chodziła osobno ? Czy do każdej musze mieć osobno SRW-01 ?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Do każdej osobny SRW-01. Do końca roku pojawi się funkcja grupowego sterowania.
mikers
Posty: 34
Rejestracja: ndz kwie 23, 2017 7:31 am

Dziękuje
fullsound
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 25, 2018 3:25 am

pzygmunt pisze: ndz lis 26, 2017 10:35 am Do każdej osobny SRW-01. Do końca roku pojawi się funkcja grupowego sterowania.
Dzień dobry
krotkie pytanie precyzujące: ale wynika to z obciążalności raczej niż funkcjonalności samego modułu, czyż nie? Bo teoretycznie nie ma chyba nic przeciwko żeby sterować nim takimi samymi roletami (szczególnie gdy każda ma jeszcze dod krańcówki)?

Oczywiście podłączenie wyłączników osobno dla każdej rolety musiałoby być ‚na patencie’ (rownolegle, omijając moduł) - niezgodnie ‚ze sztuką’, wiec niepolecana, ale...dla celów ‚edukacyjnych’ taki eksperyment powinien działać? :-)))

pozdrawiam,
Jarek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

fullsound pisze: śr kwie 25, 2018 3:32 am
pzygmunt pisze: ndz lis 26, 2017 10:35 am Do każdej osobny SRW-01. Do końca roku pojawi się funkcja grupowego sterowania.
Dzień dobry
krotkie pytanie precyzujące: ale wynika to z obciążalności raczej niż funkcjonalności samego modułu, czyż nie? Bo teoretycznie nie ma chyba nic przeciwko żeby sterować nim takimi samymi roletami (szczególnie gdy każda ma jeszcze dod krańcówki)?

Oczywiście podłączenie wyłączników osobno dla każdej rolety musiałoby być ‚na patencie’ (rownolegle, omijając moduł) - niezgodnie ‚ze sztuką’, wiec niepolecana, ale...dla celów ‚edukacyjnych’ taki eksperyment powinien działać? :-)))

pozdrawiam,
Jarek
Tam jest na pokładzie są przekaźniki 10-io amperowe. Jak ich nie przeciążysz to powinno zadziałać pod warunkiem, że kilka rolet nie
będzie zbytnio zakłócało działania modułu.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Silniki w impulsie pobierają kilka amper przy starcie. Sklejenie styków przekaźnika załatwi moduł bardzo szybko.
Obrazek
Sibikk
Posty: 366
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Na prezentacji w Zamelu zapytałem Ernesta czy zamierzają wprowadzić SSRy ale powiedział że przekaźniki których używają są bardzo trwałe i reklamację związane z tym elementem są znikome więc nie planują.
Obrazek
MMarcin
Posty: 125
Rejestracja: pt wrz 08, 2017 6:38 am

Nie można łączyć kilku rolet równolegle. Kiedyś miałem dwie rolety równolegle i jeden silnik spalił się.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

MMarcin pisze: pt maja 11, 2018 2:29 pm Nie można łączyć kilku rolet równolegle. Kiedyś miałem dwie rolety równolegle i jeden silnik spalił się.
Teraz można połączyć kilka SRW-01 w grupy software-owo
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

MMarcin pisze: pt maja 11, 2018 2:29 pm Nie można łączyć kilku rolet równolegle. Kiedyś miałem dwie rolety równolegle i jeden silnik spalił się.
To juz chyba kwestia napedu zastosowanego bo mam 2 rolety razem podlaczone i dzialaja juz kilka lat
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”