SRW-01 - podłączenie

Sterownik rolet
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1772
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Musisz mi podać dokładny model silnika np. MOBILUS M45 ERS, wtedy mogę się wypowiedzieć na temat sterowania.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
lgorek
Posty: 44
Rejestracja: sob sie 31, 2019 8:35 pm

Mobilus Senso M35 ERS
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Powinno dać się podłączyć tutaj SRW, natomiast nie będziesz miał informacji o stanie otwarcia. Nie należy też konfigurować w cloud czasów otwarcia ani zamknięcia.

SRW należy podpiąć w miejsce "włącznika monostabilnego (C)" widocznego w instrukcji tego napędu. Ważne jest to, aby sterownik dawał impuls, a nie sygnał ciągły.
Przy braku ustawionych czasów zamykania i otwierania, będą działać Ci tylko przyciski "zamknij"/"otwórz", które działają podobnie jak przycisk monostabilny na ścianie.
Niestety nie będą działać żadne charmonogramy, ani inne integracje, bo one wymagają informacji o stanie i o czasie otwierania/zamykania.
Screenshot from 2021-02-24 12-25-32.png
Screenshot from 2021-02-24 12-25-32.png (90.5 KiB) Przejrzano 1440 razy
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1772
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Jeżeli zastosujesz SRW-01 do sterowania to nie będziesz miał informacji o stanie rolety.. Te silniki maja wbudowany sterownik, którym steruje się za pomocą klawisza monostabilnego. Aby sterować tym silnikiem za pomocą zewnętrznego sterownika musisz podawać impulsy na kierunki.
Jeżeli nie masz zamontowanych jeszcze silników to może warto zastanowić się nad silnikami bez radia?
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
lgorek
Posty: 44
Rejestracja: sob sie 31, 2019 8:35 pm

Potrzebuje na jedno okno balkonowe aby dziecko mogło spać bez problemu w dzień. Silników nie mam jeszcze wszystko jest w trakcie zamawiania. Najbardziej właśnie zależy mi na tym harmonogramie aby np o 7 rano rolety się otwarły aby nie przespać całego dnia :)

A chce aby było z detekcją z uwagi na dzieci.

Teraz pytanie czy silnik Mobilus M35 MP będzie poprawnie współpracował z SRW-01 ? tak aby korzystać z harmonogramu, aplikacji oraz przycisków naściennych.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1772
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

lgorek pisze: śr lut 24, 2021 12:49 pm Potrzebuje na jedno okno balkonowe aby dziecko mogło spać bez problemu w dzień. Silników nie mam jeszcze wszystko jest w trakcie zamawiania. Najbardziej właśnie zależy mi na tym harmonogramie aby np o 7 rano rolety się otwarły aby nie przespać całego dnia :)

A chce aby było z detekcją z uwagi na dzieci.

Teraz pytanie czy silnik Mobilus M35 MP będzie poprawnie współpracował z SRW-01 ? tak aby korzystać z harmonogramu, aplikacji oraz przycisków naściennych.
Nie będzie działał poprawnie, a tym samym odradzam tego typu kombinacje.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

W zasadzie żaden silnik z wbudowanym sterownikiem nie będzie prawidłowo współpracował.

Aby rolety dobrze działały, to potrzebna jest informacja o stanie otwarcia rolet. Aby SRW miało taką informację, to tylko SRW może sterować otwieraniem/zamykaniem.

Dodatkowe sterowanie radiowe można próbować dołożyć jako wejście sterujące w SRW (np. zamiast fizycznego przycisku, albo równolegle do przycisku). Ale takiego czegoś nie zrobisz, jeśli silnik od rolety ma wbudowany sterownik.

Więc najprościej jest kupować zwykłe napędy, bez wbudowanego sterownika. Do nich da się podłączyć masę różnych rzeczy. Natomiast jak kupisz napęd z wbudowanym sterownikiem, to zaczynają się schody i różne ograniczenia.

Napęd powinien posiadać przewód do ruchu w górę i przewód do ruchu w dół. Napęd ma wykonwywać danych ruch, tak długo, jak jest podany sygnał (np. napięcie) na dany przewód (oczywiście z uwzględnieniem krańcówek itp.)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
adrianopel
Posty: 7
Rejestracja: śr mar 03, 2021 8:59 pm

Dzień dobry,

mam w domu dziewięć rolet z silnikami SImu, przy każdej z nich przycisk do sterownia. Kable od rolet schodzą się w rozdzielni i dodatkowy kabel idzie z rozdzielni do punktu w ścianie, z którego chciałbym sterować roletami centralnie (niestety nie pamiętam ilu żyłowy ale pewnie 4 albo 5).

Chciałbym mieć oczywiście manualne indywidualne sterownie roletami + sterowanie centralne ze wspomnianego przycisku oraz dodatkowo możliwość otwierania/zamykania wszystkich rolet (bez indywidualnego) za pomocą aplikacji na Androida.

Czy potrzebuję sterownik SRW-01 do każdej puszki czy wystarczy umieścić jeden w rozdzielni aby móc otwierać/zamykać wszystkie rolety z centralnego przycisku + przez aplikację?

Dziękuję
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

adrianopel pisze: śr mar 03, 2021 9:08 pm mam w domu dziewięć rolet z silnikami SImu, przy każdej z nich przycisk do sterownia. Kable od rolet schodzą się w rozdzielni i dodatkowy kabel idzie z rozdzielni do punktu w ścianie, z którego chciałbym sterować roletami centralnie (niestety nie pamiętam ilu żyłowy ale pewnie 4 albo 5).

Chciałbym mieć oczywiście manualne indywidualne sterownie roletami + sterowanie centralne ze wspomnianego przycisku oraz dodatkowo możliwość otwierania/zamykania wszystkich rolet (bez indywidualnego) za pomocą aplikacji na Androida.

Czy potrzebuję sterownik SRW-01 do każdej puszki czy wystarczy umieścić jeden w rozdzielni aby móc otwierać/zamykać wszystkie rolety z centralnego przycisku + przez aplikację?
Jaki model silnika masz - czy są sterowane przewodowo?
Przy roletach przewodowych z reguły z silnika idą 4 przewody (góra, dół, L/N, PE). Czy wszystkie 4 przewody od każdej rolety są doprowadzone do rozdzielni? Jak masz podpięte te przyciski?
Aby dało się tym sterować z rozdzielni, to musiałbyś mieć dociągniete te 4 przewody z każdej rolety do rozdzielni, oraz osobno przewody od przycisków do rozdzielni (minimum 3 żyłowe, a lepiej 4 żyłowe, aby PE nie używać do innych celów). Wtedy można wstawić sterowniki do rozdzielni i problem z głowy (np SRW-02m ).
Jeśli masz to jakoś inaczej zrobione, to prawodobnie trzeba będzie zainstalować do każdej rolety moduł dopuszkowy (SRW-01)

Niezależnie od tego, którą opcję podłączenia będziesz miał, sterowanie centralne na chwilę obecną jest dostępne tylko z poziomu aplikacji Supla - tworzy się grupę rolet i można sterować całą grupą na raz.
Sterowanie centralne grupą z poziomu przycisku jest w planach. Będzie można do tego użyć albo dedykowanego przycisku na ścianie, do którego przypiszesz akcję sterowania grupą rolet, albo będzie można wykorzystać któryś z istniejących przycisków od rolet (i np. zrobić tak, że przytrzymanie przycisku "w dół" zamknie wszystkie rolety).
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
fuxxiasty
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 22, 2021 10:05 am

Witam serdecznie,
a ja mam inny problem :) Mianowicie wszystko z aplikacji działa prawidłowo. Jednakże jeśli zamykam lub otwieram roletę z przycisków to owszem roleta się otwiera lub zamyka ale po wykonaniu jednej z zadanych czynności nie słychać na końcu aby rozłączał się przekaźnik w efekcie czego supla cały czas podaje napięcie na roletę. Dopiero po ponownym naciśnięciu na przycisk słychać rozłączenie przekaźnika.
Nie chce aby krańcówka cały czas dostawała napięcie bo może się przydarzyć jej uszkodzenie i roleta zwyczajnie się uszkodzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”