Zamel SRW 01

Sterownik rolet
rafnowicki
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 03, 2018 11:45 pm

Witam. Jestem amatorem w tych sprawach. Proszę o poradę.
Chciałbym za pomocą Supla ułatwić parę spraw w domu.

1. Mam zamiar podłączyć dwie identyczne rolety do jednego przełącznika sterującego. Obie rolety będą działać na przekaźniku odcinającym TDR 2C (foto i opis w zał))
https://www.domondo.pl/rolety-zewnetrzn ... jacy-tdr2c
lub w zestawie dwóch RCS 3 i RCS 4 (jak na rys). Zastanawiałem się czy SRW 01 może spełniać funkcje zegara i sterowania po przez przekaźnik. Czy jednak trzeba stosować na każdą roletę po jednym SRW 01 wykluczając jakiekolwiek przekaźniki ?

2. Jeśli do każdej rolety trzeba by było stosować po jednym SRW 01 to czy w aplikacji Supla jest możliwość sterowania grupami? Czy tylko po jednej na każdą roletę? Mam czternaście okien z roletami do przerobienia. Będą działać pojedyńczo. Czy będę miał w aplikacji czternaście rolet i będę musiał każdą po kolei zamykać czy mogę jakoś je zgrupować i zamknąć czy otworzyć jednym przyciskiem wszystkie ?

Pozdrawiam
Rafał
Załączniki
Przekaźniki rys 1.jpg
Przekaźniki rys 1.jpg (134.77 KiB) Przejrzano 7306 razy
Jarolift przekaźnik.jpg
Jarolift przekaźnik.jpg (102.36 KiB) Przejrzano 7306 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wydaje mi się, że możesz wstawić SRW zamiast tego zegara z rysunku choć osobiście sugerowałbym Ci wstawić po jednym SRW do każdej rolety.

Argumenty
- Większa elastyczność konfiguracji
- Możliwość sterowania z osobna każdą roletą z aplikacji
- Jeżeli wstawisz w miejsce zegara i umożliwisz sterowanie roletami również z przycisków, które nie są podłączone do SRW to utracisz możliwość sterowania procentowego lub podglądu rzeczywistego położenia rolety


Grupowego sterowania jeszcze nie ma ale lada moment się pojawi
https://github.com/SUPLA/supla-cloud/is ... -363015426
rafnowicki
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 03, 2018 11:45 pm

Dziękuję za odpowiedź.
Jeśli jest szansa na pojawienie się sterowania grupowego to problem mam praktycznie rozwiązany.
Pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Pojawić się pojawi na 100%. Pozostaje tylko kwestia terminu ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”